Artykuły

Gdańsk. Monoteatr. Monodramy o wolności

Nikt nie przypuszczał, że tegoroczna edycja festiwalu Monoteatr, której tematyką i tytułem jest wolność, będzie tak aktualna.


Jak piszą organizatorki i organizatorzy, celem projektu jest stworzenie platformy dialogu „pozwalającej na przyjrzenie się istocie walki o najważniejsze wartości w obliczu różnych doświadczeń historycznych".


Kuratorem wydarzenia jest Wiesław Geras, który wybrał 11 spektakli. Traktują one m.in. o powojennej traumie, wykluczeniu, konformizmie czy nonkonformizmie. Z założenia projekt miał mieć charakter hybrydowy jednak z uwagi na obostrzenia odbędzie się w formie streamingów online, a spotkania odbędą się za pośrednictwem platformy Zoom.


W najbliższych dniach monodramy: „Diva" Wiolety Komar w reżyserii Stanisława Miedziewskiego (7 listopada, godz. 19), „Mit" Viktorii Szopińskiej w reżyserii Grzegorza Szlangi (8 listopada, godz. 15), „Elizabeth Watson - cichociemna" Teresy Stępień-Nowickiej w reżyserii Inki Dowlasz (8 listopada, godz. 20), „Pokuć" Szymona Majchrzaka w reżyserii Ewy Czaplik-Kowalewskiej (11 listopada, godz. 15), „Samospalenie" Przemysława Bluszcza w reżyserii Krzysztofa Szekalskiego (11 listopada, godz. 20) oraz „Wojna" Agnieszki Przepiórskiej w reżyserii Piotra Ratajczaka (12 listopada, godz. 19).


Przegląd potrwa do 15 listopada.


Transmisja w czasie rzeczywistym na kanale YouTube Teatru w Oknie.


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji