Artykuły

Poznań. Ruszył 14. Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla Najmłodszych Sztuka Szuka Malucha

- Tym razem możecie być z nami bez względu na to, gdzie akurat jesteście - zapewniają organizatorzy 14. już edycji festiwalu Sztuka Szuka Malucha związani z poznańską Art Fraction Foundation. - Mamy nadzieję, że ta wyjątkowa formuła przyniesie i Wam, i nam mnóstwo radości - dodają.
Twórcy festiwalu zdecydowali, że propozycje dla najmłodszych realizowane będą zarówno na żywo, jak i w trybie online, co umożliwi udział w nim i kontakt ze sztuką również tym, którzy nie mieszkają w Poznaniu i do tej pory mieli trudność z dotarciem na miejsce. 


Co w programie? Premiera książki i słuchowiska Wielkie rzeczy dla dzieci od 1 roku do 5 lat. Książka to efekt wspólnych działań Maliny Prześlugi (tekst) i Roberta Romanowicza (ilustracje). Muzykę do słuchowiska, które wyreżyserowała Alicja Morawska-Rubczak, skomponował Piotr Klimek. Autorką koncepcji jest Barbara Małecka. - To trzon wydarzeń - zaznacza Morawska. - Tego typu działaniami chcemy wspierać rodziców w tych trudnych czasach. Słuchowisko jest dopełnieniem książki, którą można zgłębiać w domu. Nie chcemy, żeby dzieci tylko siedziały przed ekranami - tłumaczy dalej. - To drobne, ale wielkie jakościowo działania, które mamy nadzieję, że uzupełnią potrzeby widzów.


Wielkie rzeczy to pierwsza książka o przygodach bohaterów festiwalu Sztuka Szuka Malucha: Zająca, Lisa i Niedźwiedzia. - Nasze zwierzęta festiwalowe zyskały głos, budujemy wokół nich historie - mówi Morawska. - Nie ma tam jakiejś wielkiej intrygi. To książkach o relacjach, o tym, co jest w życiu najważniejsze.


Przeżyć przygody zwierzaków online będzie można dzięki specjalnym pakietom, które dostarczone zostaną bezpośrednio do domów odbiorców. - W trosce o potrzeby tych widzów, którzy chcą pozostać w domach - to wydarzenie realizowane będzie tylko w sferze audio, a wrażeń wzrokowych dostarczy pięknie wydana książka. A zatem - wybieramy jeden z dwóch dostępnych terminów wydarzenia (17.10, g. 12 i 17), siadamy na wygodnej kanapie z książką, logujemy się zgodnie z dołączoną instrukcją i przenosimy się wspólnie do lasu - zapraszają do udziału twórcy. Ale na żywo również będzie można posłuchać Wielkich rzeczy, oczywiście w Teatrze Animacji. - Tutaj wszystko przebiegać będzie tradycyjnie - w teatrze spotkamy aktorów, którzy zaproszą małych i dużych do wspólnego czytania, śpiewania i zabawy. 


Ponadto w programie festiwalu repertuarowe spektakle Teatru Animacji - Wesoły Ryjek i LABirynt 2.0, oraz Kuuki, produkcja Art Fraction Foundation i Japan Union of Theatre Companies for Children and Young People, warsztaty ruchowe dla rodzin - w wersji online i offline oraz dwa panele dyskusyjne online: o budowaniu relacji pomiędzy dziećmi młodszymi a rodzicami przy potencjale internetu oraz o muzykowaniu w domu. Wystartuje także nowa platforma - Potupajek i dopoduszek, czyli muzyki dla najmłodszych na różne nastroje. To zbiór utworów dla dzieci do rodzinnego słuchania, śpiewania i tańczenia. 
  • 14. Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla Najmłodszych Sztuka Szuka Malucha
  • 12-18.10
  • Teatr Animacji
  • online

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji