Artykuły

Świdnica. Lekcja teatralna z Mirosławem Kocurem

Świdnicki Ośrodek Kultury w ramach projektu Alchemia teatralna   zaprasza na  lekcję teatralną prof. Mirosława Kocura  „Maska jako źródło teatru".


Dlaczego właśnie maska odgrywała tak ważną rolę w teatrze antycznym? Czy maska wpływała na zachowanie aktora? Czym różnią się maski greckie od japońskich czy balijskich? Dlaczego Szekspir nie używał masek?


Na te i inne pytania odpowie profesor Mirosław Kocur podczas swojej lekcji teatralnej w piątek 9 października o godz. 18.00 w Galeriii Fotografii, Rynek 44.


Wstęp tylko na podstawie bezpłatnych wejściówek (dostępne w kasie ŚOK i na bilety.sok.com.pl)


Prosimy o przestrzeganie wymogów sanitarnych: osłanianie ust i nosa, dezynfekcję rąk, zachowanie odstępu min. 1,5 m oraz wydrukowanie i wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia (do pobrania na sok.com.pl), które należy przekazać obsłudze wraz z wejściówką w dniu wydarzenia.


Mirosław Kocur – antropolog teatru i reżyser, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego i PWST im. L. Solskiego w Krakowie, absolwent Politechniki Wrocławskiej (1979) oraz Wydziału Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST (1986). Projektował i budował mosty na Pogórzu Karpackim, uczestniczył w przedsięwzięciach Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego, był kierownikiem artystycznym teatru Drugie Studio Wrocławskie (1987-1990) i dyrektorem międzynarodowego festiwalu sztuki „Broken Walls” w Kalifornii (1991). W roku 2005 otrzymał stypendium naukowe od fundacji Fulbrighta. Reżyserował i wykładał w Polsce, Szwajcarii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Grecji i Stanach Zjednoczonych. Opublikował „Teatr antycznej Grecji” (2001, Nagroda indywidualna MENiS i „Dolnośląski Brylant Roku”), „We władzy teatru. Aktorzy i widzowie w antycznym Rzymie” (2005, Nagroda im. Wojciecha Bogusławskiego), „Drugie narodziny teatru. Performanse mnichów anglosaskich” (2010), „Teatr bez teatru. Performanse w Anglii Wschodniej u schyłku średniowiecza” (2012) oraz „Źródła teatru” (2013).


Projekt Alchemia teatralna dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji