Artykuły

Warszawa. Premiera „Małych zbrodni małżeńskich” na Scenie Relax

W nowej przestrzeni teatralnej na mapie Warszawy - na Scenie Relax - 29 sierpnia odbędzie się premiera „Małych zbrodni małżeńskich” Erica-Emmanuela Schmitta w reżyserii Karola Wróblewskiego. W przedstawieniu wystąpią Beata Kawka i Mirosław Zbrojewicz.

W nowej przestrzeni teatralnej na mapie Warszawy - na Scenie Relax - 29 sierpnia odbędzie się premiera „Małych zbrodni małżeńskich” Erica-Emmanuela Schmitta w reżyserii Karola Wróblewskiego. W przedstawieniu wystąpią Beata Kawka i Mirosław Zbrojewicz.


"Sztuka Erica-Emmanuela Schmitta zawiera elementy komedii, kryminału i powieści miłosnej. To pełna zaskakujących zwrotów akcji i wspaniałego, błyskotliwego dialogu opowieść o ludziach w drodze, gdzie drogą jest ich wspólne życie, na którą zdecydowali się wejść kilkanaście lat temu" - napisał w zapowiedzi spektaklu Marek Matysiak ze stołecznego teatru.


"Spektakl opowiada o tym, jak zmienia się ich związek na przestrzeni lat? Jakie mają potrzeby ludzie? Co zostało im pierwszych fascynacji? To spektakl o sztuce życia w związku" - powiedziała szefowa Rady Artystycznej i Programowej Sceny Relax Beata Kawka.


W "Małych zbrodniach małżeńskich" Schmitt przedstawia jeden dzień z życia Lisy i Gellesa, małżeństwa z piętnastoletnim stażem. "On jest dotknięty amnezją po wypadku, nic nie pamięta. Ona, stara się odtworzyć jego życie. Gelles jednak nie przyznaje się, że amnezja cofnęła się i stara się ugrać swoje na udawanej utracie pamięci. Oboje więc kłamią" - czytamy w opisie akcji sztuki.


Reżyseria - Karol Wróblewski. Występują Beata Kawka i Mirosław Zbrojewicz.


Premiera spektaklu - 29 sierpnia o godz. 19 na Scenie Relax (ul. Złota 8).


Scena Relax jest zupełnie nowym miejscem na mapie teatralnej Warszawy, które zainaugurowało swoją działalność 1 sierpnia br. Mieści się w budynku dawnego stołecznego kina przy ul. Złota 8. Ma 598 miejsc na widowni.


Budynek Kina Relax został zaprojektowany przez Zbigniewa Wacławka we współpracy z Andrzejem Kaliszewskim i Zbigniewem Gąsiorem. Oddano go do użytku w 1970 r. Jak przypomniała szefowa Rady Artystycznej i Programowej Sceny Relax Beata Kawka, 50 lat temu mieszkańcy Warszawy w plebiscycie dziennika "Express Wieczorny" wybrali dla tego miejsca nazwę Relax. "Było ono najpopularniejszym, kultowym kinem w Warszawie, jak nie w Polsce" - wyjaśniła, dodając, że zamknięto je w 2006 r.


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji