Artykuły

Warszawa. Dyrektor Mirosław Korzeb żegna się z Teatrem Lalek Guliwer

Ponad 120 premier, udział w kilkudziesięciu festiwalach, współpraca z wyjątkowymi artystami oraz blisko 70 tysięcy widzów i 499 zagranych spektakli choćby w minionym 2019 roku - po 29 latach dyrekcji i 38 latach pracy w Teatrze dyrektor Mirosław Korzeb żegna się z Teatrem Lalek Guliwer.

Ponad 120 premier, udział w kilkudziesięciu festiwalach, współpraca z wyjątkowymi artystami oraz blisko 70 tysięcy widzów i 499 zagranych spektakli choćby w minionym 2019 roku - po 29 latach dyrekcji i 38 latach pracy w Teatrze dyrektor Mirosław Korzeb żegna się z Teatrem Lalek Guliwer. 


Mirosław Korzeb z Teatrem Lalek Guliwer związany jest od listopada 1982 roku. Wówczas przyjął propozycję objęcia funkcji zastępcy dyrektora Teatru od ówczesnej dyrektorki Moniki Snarskiej. W 1991 roku objął stanowisko dyrektora naczelnego Teatru. Ostatnie dwadzieścia dziewięć lat pod jego samodzielną dyrekcją to czas szeregu decyzji zmierzających do stworzenia zespołu rzeczywiście zaangażowanego w misję teatru. Dlatego też Mirosław Korzeb przez lata bardzo  precyzyjnie dobierał sobie kierowników artystycznych, wystarczy wspomnieć takie nazwiska jak: Włodzimierz Fełenczak, Zbigniew Lisowski, Konrad Dworakowski, wieloletnia współpraca z Piotrem Tomaszukiem, czy aktualnie Robert Jarosz. 


Kierując Guliwerem kierował się przekonaniem, że tylko teatr na najwyższym poziome artystycznym może w sposób autentyczny skomunikować się ze światem dziecka, nadążyć za szybko postępującymi zmianami. 


Szczęśliwie jego wizje i intuicje spotykają się z oczekiwaniami widzów, czego najlepszym dowodem jest jedna z najwyższych frekwencji wśród stołecznych teatrów, a także liczne nagrody i wyróżnienia otrzymane w ramach krajowych i międzynarodowych festiwali. 


Chcąc wspomnieć kilka z najważniejszych inicjatyw dyrektora należy wymienić: program regularnej Edukacji Teatralnej, Scenę Impresaryjną, programy lojalnościowe dla wiernych widzów jak Karnety Wiernego Widza i programy ułatwiające dostęp do sztuki rodzinom wielodzietnym „Rodzinne Karty Guliwera 3 +” a także otwarcie na początku sezonu 2018/2019 drugiej, kameralnej sceny Liliput w Teatrze Guliwer.


Kolejnym bardzo ważnym wyzwaniem podjętym przez dyrektora Mirosława Korzeb jest szerzenie polskiej kultury za granicą. To właśnie dla Polonii Teatr Lalek Guliwer podróżuje i odwiedza najdalsze zakątki na świecie. Do najważniejszych tego typu wyjazdów należy tu zaliczyć występy dla Polonii w Argentynie, Irlandii i na Białorusi oraz dwukrotne tournée po Wielkiej Brytanii jak również wyjazdy do Toronto, Madrytu, Jordanii, Kanady a nawet na Tajwan.  


Był też sprawnym menadżerem, to m.in. jemu Teatr Guliwer zawdzięcza obecny, charakterystyczny wygląd i liczne modernizacje obiektu. 


Od  1 września br. Teatrem pokieruje Robert Drobniuch.


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji