Artykuły

Lublin. Antonina Campi Opera Masterclass 2020

W dniach 7-12 września w Lublinie odbędzie się trzecia edycja warsztatów Antonina Campi Opera Masterclass. Młodzi artyści będą się szkolić pod okiem znakomitych specjalistów. Rezultatem będzie wyjątkowy koncert galowy 12 września w sali operowej Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).


Inicjatorzy Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Antoniny Campi z Miklaszewiczów zapraszają na kolejne ważne wydarzenie promowane nazwiskiem legendarnej lubelskiej śpiewaczki. Już we wrześniu w Lublinie odbędzie się przedsięwzięcie artystyczno-edukacyjne - warsztaty wokalne Antonina Campi Opera Masterclass.

Będzie to okazja do spotkania młodych wokalistów z całej Polski, uznanych solistów i wybitnych pianistów, a także uczniów szkół muzycznych i melomanów nie tylko z Lublina.
Zajęcia poprowadzą: jeden z najbardziej utytułowanych polskich śpiewaków, baryton Mariusz Kwiecień; sopranistka Katarzyna Trylnik; pianiści Justyna Skoczek, Tomasz Pawłowski i Marcin Koziela oraz dyrektor artystyczna Konkursu Wokalnego i Masterclass - sopranistka Ewa Vesin.

Różne projekty pod marką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów realizowane są w Lublinie od 2017 roku. W tym roku wydarzenie będzie miało jednak wyjątkowy charakter. - Dla publiczności będzie to jedna z niestety niewielu w tym roku okazji, by sztukę operową przeżywać w jej naturalnej postaci - opowiadają organizatorzy warsztatów w kontekście trwającej pandemii.

Finał kilkudniowych warsztatów zaplanowano na 12 września. O godz. 18 w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur odbędzie się wyjątkowy koncert, w którym udział wezmą uczestnicy warsztatów oraz najlepsi uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji