Artykuły

Kraków. Przed nami 14. Letni Festiwal Teatrów Nieinstytucjonalnych STeN'20

7 spektakli teatralnych i tyle samo wydarzeń towarzyszących, a wszystko wokół tematu buntu. Organizatorzy Festiwalu zapraszają do zapoznania się z repertuarem, który nie mieści się w kanonie propozycji repertuarowych scen instytucji kultury.


24 sierpnia rozpocznie się 14. edycja Letniego Festiwalu Teatrów Nieinstytucjonalnych STeN'20. W programie znalazło się łącznie siedem spektakli festiwalowych i tyle samo wydarzeń towarzyszących. Tematyka pokazów będzie oscylować wokół pojęcia buntu – jako postawy będącej punktem wyjścia do poszukiwania siebie i drugiego człowieka, znajdowania swojego miejsca w świecie zbudowanym z legend i mitów.

Repertuarowe spektakle widzowie będą mogli zobacyzć an różnych scenach miasta. Spektakle takie, jak premierowe "Paszteciki z mózgu w konchach" w reż. Jacka Milczanowskiego, "Historyja barzo cudna. Bunt upadłych aniołów" oraz "Dziś umarł Prokofiew" w reż. Wiesława Hołdysa Teatru Mumerus odbędą się w Muzeum Archeologicznym w Krakowie przy ul. Senackiej 3. Natomiast w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży przy ul. Wietora 13 zagra Teatr Proscenium. Na scenie pojawi się spektakl "Korzenie. Bunt pralek" oraz "Ale Babki! Krótka historia kobiet: od PRL-u aż do dziś" w reż. Ziuty Zającówny. Wrześniowy pokaz Zbigniewa Kozłowskiego pt. "Atomowy Sex" odbędzie się natomiast w Teatrze Zależnym Politechniki Krakowskiej przy ul. Kanoniczej 1. We wrześniu wróci także Jacek Milczanowski ze spektaklem "Zaśpiewam Wam, com tam… Miau!".

Poprzez spotkania festiwalowe organizatorzy zachęcają do wspólnego odkrywania idei teatru nieinstytucjonalnego i nieszablonowego, nie opartego na tekstach scenicznych. Poznawaniu jego specyfiki będą towarzyszyć także festiwalowe wydarzenia, a wśród nich "Kabaret Kici Koci" w reż. Ziuty Zającówny", Koncert Piosenki Artystycznej – Ale Musicale!, a także prelekcja podróżnicza wraz z premierowym pokazem filmu „Birma Nieznana” oraz warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży zorganizowane we współpracy z Fundacją Artystyczną POMOST.


W ramach otwarcia, które nastąpi w środę, 26 sierpnia o godz. 12.00 będzie można wziąć udział w spacerze teatralnym online i dowiedzieć się wszystkiego o początkach krakowskiego teatru.

Ilość miejsc dostępnych na wydarzenia jest ograniczona. Widzowie proszeni są o zakrywanie ust i nosa oraz stosowanie się do zaleceń obsługi w trakcie trwania wydarzeń.
Czytaj także


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji