Artykuły

Wielopole Skrzyńskie. Paweł Passini i twórcy autorskich teatrów razem

Dzisiaj kończy się artystyczne spotkanie w Wielopolu Skrzyńskim. W miejscu urodzin Tadeusza Kantora spotkali się już drugi raz (poprzednio w lipcu 2019 r) instruktorzy teatralni, edukatorzy, animatorzy oraz reżyserzy z kilku województw. Nazwali się "Latający Teatr Kantorowi".


W tym roku praca odbywa się pod okiem reżysera Pawła Passiniego, który zgodził się zrealizować spektakl autorski inspirowany twórczością Tadeusza Kantora. Do Wielopola poza Passinim przyjechali w tym roku Karina Góra, Monika Adamiec, Marcin Woszczewski, Grażyna Tabor, Monika Nitkiewicz, Barbara Wójcik-Wiktorowicz oraz Marek Kościółek.


To artystyczne spotkanie organizuje po raz drugi Monika Adamiec ze swoją fundacją "Róża Wiatrów" przy pomocy wielopolskich instytucji. W roku ubiegłym ta sama ekipa pracowała pod okiem Leszka Mądzika. Powstał spektakl "Źródło". I to jest jeden z celów spotkania, który założyli jego twórcy. Co roku ma to być inne nazwisko związane z teatrem.


Efekty pracy będzie można zobaczyć oficjalnie w Wielopolu w grudniu. Dzisiaj natomiast tylko (dla kilkunastu osób zaproszonych z obowiązującymi obostrzeniami o godzinie 20.00) w postaci zamkniętego pokazu.


Spotkanie z Passinim, to pierwsza praca artystyczna (nie online) w czasie trwającej od kilku miesięcy pandemii. Przyjaciele teatralni z kilku województw od wielu lat pracują w swoich przestrzeniach teatralnych, gdzie poza teatrem tworzą m.in. festiwale, projekty międzynarodowe, a także mają wpływ na rozwój lokalnej kultury.


Warto podkreślić, co jest dzisiaj rzadkością, że to spotkanie nie jest PROJEKTEM I NIE JEST FINANSOWANE PRZEZ ŚRODKI PUBLICZNE. Finansowane jest tylko przez uczestników i zaprzyjaźnione podmioty prywatne.


Wielopolskie spotkanie, to początek tej pracy, która będzie kontynuowana i pokazywana w Polsce.


Zapraszamy wszystkich do kontaktu, którzy chcieliby zaprosić twórców do siebie. Kontakt: Monika Adamiec - monakura1@wp.pl, 505667580
Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji