Artykuły

Poznań. Drugi krok Malty - teatr, debata, improwizacje, podcast, mapa jezior

Trwa Malta Festival Poznań "w czasie zarazy". To jeden z pierwszych festiwali w kraju, który po kwarantannie wyszedł z sieci i proponuje publiczności spotkania na żywo ze sztuką. Tegoroczna edycja jest rozciągnięta w czasie, krocząca, objazdowa, rozrzucona po mieście. W programie mobilny teatr, spotkania, muzyka, interwencje artystyczne i taniec. Festiwal rozpoczął się 24 czerwca i potrwa do jesieni. Najbliższe wydarzenia odbędą się między 7 a 11 lipca.


Drugi krok Malty rozpocznie Double Trouble, czyli duet tworzony przez rodzeństwo: basistę i kompozytora Marcina Bożka oraz tancerkę, performerkę i choreografkę Aleksandrę Bożek-Muszyńską. 7 lipca przedstawią improwizacje ruchowo-muzyczne w trzech lokalizacjach Poznania: w parku Adama Mickiewicza (godz. 14), w parku Stare Koryto Warty (godz. 16) oraz na Śródce przy muralu (godz. 19). Mobilna scena festiwalu tym razem zaparkuje na os. Bolesława Chrobrego, gdzie 9 lipca spektakl "Turnus mija, a ja niczyja. Operetka sanatoryjna" w reż. Cezarego Tomaszewskiego zagrają aktorzy Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Usłyszymy hity operowe, operetkowe i oratoryjne z różnych epok, będzie melancholijnie i śmiesznie, absurdalnie i zabawnie. Natomiast o przyszłości miast rozmawiać będą architektka Jola Starzak, publicysta Edwin Bendyk i kulturoznawca Piotr Juskowiak podczas drugiego spotkania Forum w Fundacji Malta. Debata Inteligentne miasta odbędzie się 8 lipca, rozmowę poprowadzi dziennikarz Michał Nogaś.

Społeczno-artystyczny program festiwalu – Generator Malta – przygląda się w tym roku społecznym kontekstom wody, poznańskim akwenom i ciekom. W drugim kroku programowym artystka Daria Mielcarzewicz przygotowuje wirtualną mapę kilkudziesięciu wielkopolskich jezior. Premierze strony internetowej www.jeziorawielkopolski.pl będzie towarzyszyć rowerowa wycieczka krajoznawcza 11 lipca. Nad Jeziorem Strzeszyńskim odbędą się warsztaty ruchowe Małgorzaty Myślińskiej oparte o techniki tańca współczesnego Gęsia skórka. 10 lipca będzie miała miejsce premiera pierwszego odcinka podcastu Oli Juchacz Woda jest tobą.
Na spektakl "Turnus mija, a ja niczyja. Operetka sanatoryjna" oraz debatę Inteligentne miasta obowiązują bezpłatne wejściówki, dostępne w Centrum Informacji Kulturalnej od 3 lipca godz. 17, a na warsztaty Gęsia skórka i wycieczkę rowerową – bezpłatne zapisy. Szczegółowe informacje dotyczące uczestnictwa w wydarzeniach znajdują się na stronie festiwalu.




***
HARMONOGRAM DRUGIEGO KROKU MALTY:
WTOREK 7 lipca

godz. 14:00-19:30, Double Trouble, Aleksandra Bożek-Muszyńska i Marcin Bożek / improwizacje ruchowo-muzyczne
ŚRODA 8 lipca

godz. 10:00, Jeziora Wielkopolski, czyli prywatne włóczęgi w dzikie, Daria Mielcarzewicz / premiera wirtualnej mapy

godz. 17:00-18:30, Inteligentne miasta, goście: Edwin Bendyk, Piotr Juskowiak, Jola Starzak, prowadzenie: Michał Nogaś / spotkanie

godz. 17:00-20:00, Gęsia skórka, Małgorzata Myślińska, Paweł Kubiak / warsztaty ruchowe nad Jeziorem Strzeszyńskim
CZWARTEK 9 lipca

godz. 19:00-20:30, Turnus mija, a ja niczyja. Operetka sanatoryjna, reż. Cezary Tomaszewski, Teatr Słowackiego w Krakowie / teatr plenerowy

godz. 17:00-20:00, Gęsia skórka, Małgorzata Myślińska, Paweł Kubiak / warsztaty ruchowe nad Jeziorem Strzeszyńskim
PIĄTEK 10 lipca

godz. 9:00, Woda jest tobą: podcast, Ola Juchacz, odcinek 1 Znikające ekosystemy
SOBOTA 11 lipca

godz. 11:00-19:00, Jeziorna włóczęga w dzikie, Daria Mielcarzewicz / wycieczka rowerowa


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji