Artykuły

Warszawa. Nowy sezon w Ateneum

Nowy sezon Teatru Ateneum rozpocznie 19 września przedstawienie "Małych zbrodni małżeńskich" E. E. Schmitta z Magdaleną Zawadzką i Leonardem Pietraszakiem (na zdjęciu). W przygotowaniach dwie pierwsze premiery nowego sezonu: "Zbrodnia i kara" oraz "Czaszka z Connemary".

Po dłuższej niż zwykle wakacyjnej przerwie - związanej z wymianą foteli na Scenie Głównej - teatr Ateneum rozpoczyna kolejny sezon. W repertuarze wrześniowym, prócz "Małych zbrodni małżeńskich" również "Madame de Sade" m.in. z Ewą Wiśniewską, Joanną Pokojską i Marzeną Trybałą; "Zatrudnimy starego clowna" z Arturem Barcisiem, Janem Kociniakiem i Janem Matyjaszkiewiczem oraz muzyczne: "Noc z Wertyńskim" Oleny Leonenko i "Trzy razy Piaf" w wykonaniu Krystyny Tkacz, Katarzyny Łochowskiej i Katarzyny Groniec.

Od 19 września kontynuowane będą próby do dwóch pierwszych jesiennych premier Ateneum. Na Scenie Głównej Barbara Sass reżyseruje "Zbrodnię i karę" Dostojewskiego, w rolach głównych: Bartosz Opania (Raskolnikow) i Piotr Fronczewski (Profiry), premiera 7 października.

Natomiast na Scenie "61" Kazimierz Kutz przygotowuje "Czaszkę z Connemary" Irlandczyka Martina McDonagha. W rolach głównych zobaczymy: Teresę Budzisz-Krzyżanowską, Łukasza Nowickiego, Jana Kociniaka i Mariana Glinkę. Premiera 27 października.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji