Artykuły

"Antygona" w deszczu

Siąpiący deszcz, przeradzający się w ulewę, nie przeszkodził widzom w oglądaniu "Antygony" z Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze, którą wieczorem, 27 bm, na dziedzińcu Zamku w Rzeszowie, rozpoczęto I Rzeszowskie Teatralne Spotkania Plenerowe. Publiczność z samozaparciem wypełniła ławy na dziedzińcu i pod parasolami wytrwała do końca przedstawienia.

Deszcz nie przeszkodził także aktorom, którzy solidnie zmoczeni, z podziwu godnym poświęceniem zagrali spektakl. Widzowie nagrodzili ich za to - i za urodę spektaklu - owacją na stojąco, zaś "pan na Zamku", prezes Sądu Wojewódzkiego Stanisław Rewer - wręczył aktorom kosz kwiatów. Wśród publiczności dotrwał do końca przedstawienia prezydent m. Rzeszowa Mieczysław Janowski.

Tę bardzo interesującą imprezę, za której pomysł i zorganizowanie osobne brawa należą się Teatrowi im. Wandy Siemaszkowej. poprzedziło otwarcie w jego siedzibie oryginalnej wystawy plastycznej. Zgromadzono na niej 102 projekty flag Ziemi, sporządzone przez czołowych plastyków polskich. Uczestników tego wernisażu witał kurator kolekcji Władysław Serwatowski, ubrany w biały płaszcz z wydrukowanymi projektami flag Ziemi. Była okazja symbolicznego wsparcia Towarzystwa Brata Alberta, poddając pod licytację koszulkę z okazyjnym napisem. Po obejrzeniu wystawy, pochodem przez miasto poprzedzonym przez szałamaistki z WDK, udano się wspólnie przy jeszcze znośnej aurze na Zamek, na spektakl "Antygony".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji