Artykuły

Plenerowa premiera "Antygony"

18 stycznia, w rocznicę śmierci Stanisława Hebanowskiego, w Lubuskim Teatrze odbyła się pierwsza, czytana próba .Antygony" w tłumaczeniu kierownika literackiego zielonogórskiego teatru w latach 1960 - 1963, połączona z nadaniem Jego imienia Sali Kameralnej.

Dziś (piątek, 7 bm.) - premiera sztuki Sofoklesa w reżyserii Waldemara Matuszewskiego. Nawiązując do tradycji zielonogórskiej sceny z czasów dyrekcji Ryszarda Żuromskiego, zdecydowano, że premiera odbędzie się w Żarach, dokąd twórców spektaklu zaprosił dyrektor Żarskiego Domu Kultury - Roman Krzywotulski. Początek spektaklu o godzinie 20.30.

Zielonogórska premiera odbędzie się jutro (sobota, 8 bm.), o godzinie 21.00, a poprzedzi ją otwarcie wystawy fotograficznej Mariusza Stachowiaka pt "Tadeusz Łomnicki. W stronę Leara" z udziałem jej autora.

Oba spektakle "Antygony" -zarówno żarski, jak i zielonogórski - odbędą się w plenerze (zielonogórskie przedstawienie zaplanowano na teatralnym dziedzińcu). Organizatorzy radzą więc widzom odpowiednie przygotowanie się do teatralnej wyprawy (swetry, koce).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji