Artykuły

Internet. Konwersatorium online "Tęsknoty i ulgi"

Warsztat Kuratorski zaprasza 22 czerwca na bezpłatne warsztaty zatytułowane "Tęsknoty i ulgi" prowadzone przez Michała Buszewicza.

Warsztaty będą miały formę konwersatorium twórczego, podczas którego podejmiemy refleksję nad procesem nabywania nawyków i ich porzucania w okresie przełomu nasilającej się pandemii i wycofywania obostrzeń. W ramach konwersatorium porozmawiamy o potrzebach kształtujących się w czasie kryzysu, sposobach ich ujmowania oraz próbach realizacji. Poddamy analizie (głównie językowej) strategie pandemicznej komunikacji z "zewnętrzem", a także zastanowimy się i spróbujemy nazwać braki oraz nadzieje, które wytworzyły się w tej wyjątkowej sytuacji.

Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich (niezależnie od poziomu zaawansowania) zainteresowanych tematami komunikacji, języka i budowania relacji, także w sytuacjach kryzysowych.

Michał Buszewicz (ur. 1986) - dramatopisarz, dramaturg, reżyser. Absolwent specjalizacji dramatologicznej Wiedzy o Teatrze UJ i dramaturgicznej na Wydziale Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST. Jest autorem tekstów: Zbrodnia realizowanego w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, Misja (wojny od których uciekłem, Piotruś Pan na motywach powieści Jamesa Barrie'go reżyserowanych przez Ewelinę Marciniak oraz Aktorzy żydowscy, Ośrodek wypoczynkowy, Kilka obcych słów po polsku i Kowboje reżyserowane przez Annę Smolar, z którą napisał scenariusz spektaklu Erazm w ramach projektu European Ensemble. Jako dramaturg współtworzył m. in. Nowe Wyzwolenie S.I. Witkiewicza w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, Amatorki wg Elfriede Jelinek w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku i Skąpca na motywach komedii Moliera w Teatrze Polskim w Bydgoszczy (z Eweliną Marciniak), Edwarda II wg Christophera Marlowe'a (z Anną Augustynowicz) Wroga ludu wg Henryka Ibsena w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie (reż. Jan Klata). Jako reżyser zrealizował spektakle Kwestia techniki, Książka telefoniczna oraz Kibice według własnych scenariuszy. Jest także reżyserem filmu krótkometrażowego na podstawie fragmentu powieści Jamesa Joyce'a Finneganów Tren. W latach 2015-2016 pełnił funkcję kierownika dramaturgów Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Prowadził warsztat dramaturgiczny w ramach studiów Performatyki UJ, oraz w ramach Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych SWPS.

Zainteresowanych/ zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie zgłoszenia mailem wraz z krótkim biogramem na adres warsztat.kuratorski@gmail.com

kuratorki i kuratorzy: Zuza Berendt, Katarzyna Dobrowolska, Maciej Guzy, Marta Keil, Julia Kowalska, Konstanty Krawiec, Anna Majewska, Kamila Małysiak, Ula Pysyk, Wiktoria Tabak, Gabriela Talaczek.

Wydarzenie jest organizowane w ramach "Warsztatu Kuratorskiego" - odbywającego się na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i prowadzonego przez Martę Keil.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji