Artykuły

Wrocław. Teatr Polski przedstawia plany na czerwiec i lipiec

Na Dużej Scenie im. J. Grzegorzewskiego widzowie będą mogli oglądać "Mayday" i "Okno na parlament" Ray'a Cooney'a w reżyserii Wojciecha Pokory oraz "Ożenić się nie mogę" Aleksandra Fredry w reżyserii Grzegorza Kempinskiego.

Wracamy z radością! - piszą organizatorzy.

Już w czerwcu Teatr Polski we Wrocławiu zaprasza na spektakle, które odbędą się na Dużej Scenie im. J. Grzegorzewskiego. Pragniemy poczuć ponownie wspólnotę widzów i artystów i dzielić się wzajemną radością, dlatego nasza propozycja na przywitanie Widzów w teatrze po kilkumiesięcznej przerwie to spektakle komediowe, dobrane tak, by wizyta w teatrze przyniosła chwile wytchnienia i dobrej zabawy - mówi Sławomir Olejniczak, dramaturg w Teatrze Polskim. - Wierzymy, że Państwo także czekają na to, żeby znów zasiąść na widowni i oderwać się od codzienności - dodaje.

Zagramy:

26 i 27 czerwca, godz. 19:00

"Mayday", reż. Wojciech Pokora

Duża Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego, ul. Zapolskiej 3

Jedna z najlepszych na świecie komedii, napisana przez Ray'a Cooney'a, wyreżyserowana na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego przez Wojciecha Pokorę. Historia londyńskiego taksówkarza bigamisty, któremu przez lata udaje się bezkolizyjnie lawirować między dwiema kochającymi go żonami, od dwudziestu ośmiu lat grana przy pełnej widowni, bawiąca do łez. Bilety w cenie: 50 zł(n), 40 zł (u) - sprzedaż biletów on-line na stronie Teatru.

3 i 4 lipca, godz. 19:00

"Okno na parlament", reż. Wojciech Pokora

Duża Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego, ul. Zapolskiej 3

Kolejna farsa Ray'a Cooney'a w reżyserii Wojciecha Pokory o angielskiej polityce sprzed lat, także szczelnie wypełnia salę Teatru Polskiego. Recepta na to jak rozbawić widza? Na przykład tak: wziąć polityka wysokiego szczebla i uwikłać go w romans z sekretarką lidera opozycji, połączyć to dowcipnymi dialogami i zabawnymi gagami.

Bilety w cenie: 50 zł(n), 40 zł (u) - sprzedaż biletów on-line na stronie Teatru.

10 i 11 lipca, godz. 19:00

"Ożenić się nie mogę", reż. Grzegorz Kempinsky

Duża Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego, ul. Zapolskiej 3

Komedia Aleksandra Fredry opowiedziana współcześnie. Przeniesiona w dzisiejszy świat celebrytów i uganiających się za nimi dziennikarzy. Lans na ściankach, plotkarskie magazyny, gwiazdy, skandale, szantaże - na tym tle poznamy przedziwną siatkę intryg, w które wplątani są bohaterowie komedii Fredry.

Bilety w cenie: 50 zł(n), 40 zł (u) - sprzedaż biletów on-line na stronie Teatru.

Zdążyliśmy się nieco przyzwyczaić do pandemii, nie jest to jednak dla nas wszystkich czas łatwy. W trosce o bezpieczeństwo Widzów jesteśmy w kontakcie z państwowym inspektorem sanitarnym, a wizytę w naszym Teatrze organizujemy w zalecanym reżimie sanitarnym. Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie sprzedaży biletów oraz uczestnictwa Widzów w wydarzeniach Teatru Polskiego we Wrocławiu, prezentowanych w trakcie epidemii SARS-CoV-2 (COVID-19) w Polsce, dostępnym na stronie internetowej Teatru.

Zachęcamy Państwa do obserwacji profilu naszego Facebooka, gdzie w ramach cyklu Teatr Polski online, pojawiać się będą kolejne projekty. Obecnie przygotowujemy "Kronikę wypadków miłosnych" Tadeusza Konwickiego, fragmenty "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, współczesny tekst Stanisława Srokowskiego "Miłość na torach" oraz monodramy "Daisy" i "10 przykazań dla Kaliny".

Do zobaczenia w Teatrze!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji