Artykuły

Internet. Kultura w sieci na dziś

Studenci białostockiego oddziału Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza zapraszają na pokaz archiwalnego spektaklu dyplomowego "Kuchnia bez pokoju. Piosenki Toma Waitsa", spektakl "Kochanowski" w reżyserii Piotra Fronia w ramach cyklu "Młodzi w Starym online" oraz "Fuck. Sceny buntu" Marcina Libera Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie. Polecamy wydarzenia w sieci.

Cały dzień - Docs Against Isolation

Piąty dzień wirtualnej odsłony festiwalu Millennium Docs Against Gravity, która właśnie w tym czasie miała się odbywać w Warszawie i kilku innych miastach Polski, także w Gdyni. Filmem dnia będzie dokument Pawła Łozińskiego "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham" (bezpłatnie dostępny na portalu Ninateka), któremu będzie towarzyszyć spotkanie z reżyserem (Q&A na Facebooku), oraz pokazywany na zeszłorocznej edycji "Kto zabił Sekretarza Generalnego ONZ?" (płatny dostęp na VOD), po którym odbędzie się spotkanie z reżyserem Madsem Brüggerem (wydarzenie na Facebooku). Dochód z filmów udostępnionych płatnie będzie przeznaczony na organizację jesiennej edycji festiwalu. Pełen program dostępny na stronie internetowej festiwalu.

Godz. 17 - Internetowy Klub Czytelniczy: "Serotonina"

Czy izolacja motywuje do czytania? Część na pewno tak. Wydawnictwo W.A.B wyszło z inicjatywą stworzenia wirtualnego klubu czytelniczego, który ma być motywatorem do sięgnięcia po książkę. Wtorkowe spotkanie będzie dotyczyć "Serotoniny" Michela Houellebecqa, najnowszej książki francuskiego pisarza wydanej w 2019 r. Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy zoom.us. Link do spotkania zostanie udostępniony w wydarzeniu na Facebooku.

Godz. 18 - spotkanie autorskie online z Jakubem Żulczykiem

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze zaprasza na wirtualne spotkanie z Jakubem Żulczykiem organizowane z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Pisarz, felietonista, recenzent, komentator kultury masowej i życia codziennego opowie m.in. o swojej twórczości literackiej, najnowszej książce "Czarne słońce" oraz o pracy scenarzysty. Spotkanie odbędzie się na kanale YouTube Biblioteki Norwida w Zielonej Górze.

Godz. 18.30 - Zostań w domu z ATB! Piosenki Toma Waitsa

Studenci i studentki białostockiego oddziału Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza zapraszają na pokaz archiwalnego spektaklu dyplomowego "Kuchnia bez pokoju. Piosenki Toma Waitsa" [na zdjęciu] zrealizowanego pod opieką Wojciecha Kościelniaka. Jak można się domyślić, kanwą sztuki są piosenki autorstwa amerykańskiego artysty. Link do spektaklu będzie opublikowany w mediach społecznościowych (post w wydarzeniu i na fanpage'u na Facebooku) oraz na stronie atb.edu.pl. Spektakl będzie dostępny do obejrzenia do 31 maja.

Godz. 19 - Paulina Pankiewicz. "Być jak Paul Cézanne" - wernisaż online

Warszawska Zachęta zamknięta jest do środy, dlatego Paulina Pankiewicz o swoim projekcie konceptualnym "Być jak Paul Cezanne" opowie podczas wernisażu online. Dzieła na wystawę powstały w wyniku doświadczenia wymagającego biegu górskiego Trail Sainte Victoire oraz towarzyszących mu prób cielesno-duchowych. Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku.

Godz. 19 - "Kochanowski", reż. Piotr Froń, "Młodzi w Starym online"

Ostatnią etiudą w pierwszej części cyklu "Młodzi w Starym" organizowanym przez Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie będzie spektakl "Kochanowski" w reżyserii Piotra Fronia z bardzo obiecującą obsadą. Wystąpią: Dorota Segda, Krzysztof Globisz, Dorota Pomykała, Zbigniew W. Kaleta, Radosław Krzyżowski i Krzysztof Zawadzki. Zapis teatralnej etiudy będzie dostępny na kanale YouTube Narodowego Starego Teatru.

Godz. 19 - Marcin Wicha: Łysol i Strusia

Jak wtorek, to premiera na fanpage'u Agencji Autorskiej Opowieści. Marcina Wichę większość zna jako eseistę, autora "Jak przestałem kochać design" i "Rzeczy, których nie wyrzuciłem". Ale Wicha zaczynał jako autor książek i opowiadań dla dzieci. Bohaterowie jego książki, Łysol i Strusia, powracają do czytelników i czytelniczek z nowymi przygodami. Spotkanie z Wichą na poprowadzi Wojciech Szot, autor bloga Zdaniem Szota.

Godz. 20 - "Fuck. Sceny buntu", reż. Marcin Liber, teatr Łaźnia Nowa w Krakowie

Wtorkowy wieczór z teatrem? Czemu nie! Na wirtualną widownię zaprasza teatr Łaźnia Nowa w Krakowie. Marcin Liber przygotował spektakl o politycznym buncie, do udziału w którym zaprosił "ludzi szczególnie naznaczonych doświadczeniem buntu". Spektakl jest przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych. Bezpłatny pokaz sztuki będzie dostępny za pośrednictwem Facebooka i YouTube'a. Instytucję można wesprzeć, kupując wirtualne wejściówki.

Godz. 21 - Maja Miro-Wiśniewska

W sobotę gdzieś w miejskiej przestrzeni Gdańska Maja Miro-Wiśniewska zagrała koncert dla przechodniów. Wydarzenie to zostało zarejestrowane i we wtorek wieczorem będzie można je obejrzeć na kanale artystki na YouTubie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji