Artykuły

Bielsko-Biała. Banialuka rozpocznie sezon za granicą

Od zagranicznych wojaży rozpocznie nowy sezon bielski Teatr Lalek "Banialuka". Artyści pierwszy po wakacjach spektakl - wielokrotnie nagradzaną sztukę "Piękna i bestia" [na zdjęciu] Jana Ośnicy - wystawią na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji - poinformowało w poniedziałek biuro impresaryjne teatru.

Festiwal w Bańskiej Bystrzycy, gdzie "Banialuka" wystąpi 11 września, należy do bardziej znanych przeglądów lalkarskich w Europie. Koncentruje się na prezentowaniu słowackich teatrów lalkowych w konfrontacji z teatrami Europy Środkowej oraz wybranych scen ze świata.

Bielska scena na początku października wystąpi także na Międzynarodowym Festiwalu "Korczak 2006" w Warszawie. Organizatorem imprezy jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Teatrów dla Dzieci i Młodzieży, które świętuje w tym roku 25-lecie działalności w Polsce. Zespół "Banialuki" wystąpi w stolicy ze swoją najnowszą premierą - "Baśń o Rycerzu bez Konia" Marty

Guśniowskiej.

W październiku czekają teatr jeszcze dwie prestiżowe prezentacje "Zielonego Wędrowca" Liliany Bardijewskiej - w Poznaniu na zaproszenie Centrum Sztuki Dziecka i na dużej scenie Teatru Narodowego w Warszawie.

Bielska scena przygotowuje się również do nowej premiery, zaplanowanej na 8 października. Przedstawienie "O Zwyrtale Muzykancie" Jana Wilkowskiego, prezentujące uniwersalne prawdy o człowieku i świecie, oparte jest na góralskich legendach, pieśniach i folklorze.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji