Artykuły

Białystok. Majówka z Moniuszką

Tegoroczna majówka z pewnością będzie miała inny charakter niż w poprzednich latach, dlatego w myśl akcji #zostańwdomu, Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza do spędzenia tych dni z twórczością wybitnego kompozytora, "ojca polskiej opery narodowej", a także patrona OiFP.

Zapraszamy na Majówkę z Moniuszką i tym samym na e-obchody 201. urodzin Stanisława Moniuszki. Przed nami dni wypełnione transmisjami online, wspomnieniami, a także zabawami dla najmłodszych! Obserwujcie nasz profil, bądźcie z nami i zostańcie #wdomuzmoniuszką.

- 1 maja zainicjujemy obchody 201. urodzin Stanisława Moniuszki i przypomnimy spotkanie z pierwszą operą w nowym gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej przy Odeskiej 1, a mianowicie fotoreportaż ze "Strasznego dworu" S. Moniuszki w reż. R. Skolmowskiego.

- 2 maja wyemitujemy kolejny odcinek w cyklu #dompełenkultury realizowanego przez artystów OiFP - tym razem będzie to kolejna odsłona warsztatu barokowego, nawiązującego do Dnia Flagi RP. Wieczorem na kanale OiFP na YouTube wyemitujemy premierowo unikalne nagrania kantat Stanisława Moniuszki "Milda" i "Nijoła", których dokonała Filharmonia Poznańska z udziałem Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej.

- 3 maja będzie niedzielnie i rodzinnie, dlatego najmłodszym zaproponujemy między innymi rebusy o charakterze edukacyjnym nawiązujące do postaci Stanisława Moniuszki i jego dzieł. Obserwujcie nasz profil!

- 4 maja wspomnimy wyjątkowe i ważne wydarzenie, a mianowicie nadanie Operze i Filharmonii Podlaskiej imienia Stanisława Moniuszki, które odbyło się 4 października 2019 roku. W związku z tym, że w poniedziałki zwykle prezentujemy dzieła sceniczne online, wieczorem zapraszamy ponownie na kanał OiFP na YouTube, gdzie premierowo zaprezentujemy specjalny koncert urodzinowy w wykonaniu solistów Opery i Filharmonii Podlaskiej, oparty oczywiście o repertuar Moniuszki.

- 5 maja to dzień urodzin Stanisława Moniuszki, na tę okoliczność przygotowaliśmy retransmisję koncertu "Mieć w miłości kraj ojczysty" z repertuarem Moniuszki w wykonaniu zespołów kameralnych Opery i Filharmonii Podlaskiej (będzie to retransmisja koncertu z 7.06.2019 r.)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji