Artykuły

Bydgoszcz. Święto tańca w Operze Nova

Dziś na 27. Bydgoskim Festiwalu Operowym wystąpić miał balet z Niemiec. Choć życie napisało inny scenariusz, pamiętamy o Międzynarodowym Dniu Tańca. Zapraszamy do obejrzenia filmu z cytatami z orędzi w wykonaniu Tancerzy Baletu Opery Nova w naszych mediach społecznościowych - informuje bydgoska scena.

Obchodzony jest on corocznie 29 kwietnia dla upamiętnienia urodzonego w tym dniu wielkiego reformatora sztuki tańca, Jeana-Georges'a Noverre'a, najwybitniejszego twórcy i teoretyka tzw. ballet d'action.

Święto zostało ustanowione w 1982 r. przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego, będącego pod zwierzchnictwem UNESCO. Każdego roku przygotowywane jest orędzie autorstwa wybitnych osób kochających i uprawiających taniec.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z cytatami z orędzi w wykonaniu Tancerzy Baletu Opery Nova w naszych mediach społecznościowych.

W tak uroczystym dniu towarzyszy nam jednak nuta smutku;wczoraj zmarła wielka polska tancerka, choreograf ,pedagog baletu Teresa Kujawa. Dla bydgoskiej Opery stworzyła choreografie do spektakli: "Carmen" Bizeta (1988)," La vida breve" de Falli (1993) oraz do operetki J. Straussa "Zemsta nietoperza".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji