Artykuły

Kraków. Ośmioro kandydatów w drugim etapie konkursu na dyrektora Bagateli

Giovanny Castellanos, Renata Derejczyk, Grzegorz Matysik, Dorota Pociask-Frącek, Kamil Retkiewicz, Adam Sroka, Monika Wiejaczka i Andrzej Wyrobiec - to ośmioro kandydatów, zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu na dyrektora Teatru Bagatela w Krakowie.

Decyzja o wyborze kandydatów zapadła podczas środowego, pierwszego spotkania komisji konkursowej - poinformowano na stronie miasta. Za dopuszczeniem do drugiego etapu ośmiorga kandydatów komisja opowiedziała się jednogłośnie.

Do konkursu wpłynęło dziesięć ofert, ale jedna została przekazana po terminie, a inna nie zawierała wymaganych dokumentów, więc została odrzucona z powodów formalnych. W posiedzeniu uczestniczył także prawnik, który potwierdził ważność podjętych decyzji i ich zgodność z zapisami zarządzenia prezydenta miasta w sprawie ogłoszenia konkursu.

Zainteresowani objęciem stanowiska mieli nadesłać życiorys, list motywacyjny, autorski program realizacji zadań w teatrze i wizję repertuaru na najbliższe pięć sezonów artystycznych. Podczas drugiego posiedzenia przeprowadzone zostaną indywidualne rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami, ale jego termin nie został jeszcze ustalony. Pierwsze posiedzenie miało odbyć się już pod koniec marca, jednak zostało odwołane.

Umowa z dotychczasowym dyrektorem Henrykiem Jackiem S., który kierował Bagatelą ponad 20 lat - od 1 września 1999 r. do 31 stycznia 2020 r. - została rozwiązana po tym, jak prokuratura postawiła mu zarzuty molestowania seksualnego i łamania praw pracowniczych. Za te czyny grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

O molestowanie i mobbing dyrektora oskarżyła grupa kobiet m.in. aktorek Bagateli. Jak informowała prokuratura, S. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Śledztwo w tej sprawie może się zakończyć najwcześniej na przełomie kwietnia i maja.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji