Artykuły

Olsztyn. Nowy sezon u Jaracza

1 września Teatr im. Jaracza inauguruje sezon artystyczny, przed nami kilkanaście premier na trzech scenach, dwie już we wrześniu.

Sezon rozpocznie spektakl "Bułhakow" (pt-nd. g. 19) Macieja Wojtyszki, w reż. Krzysztofa Rościszewskiego. Zdaniem Andrzeja Fabisiaka, dyrektora ds. marketingu i organizacji, to znakomita pozycja, najlepsza w poprzednim sezonie. Pokazuje ostatnie dni rosyjskiego pisarza Michała Bułhakowa. Tło wydarzeń stanowi życie artystów w Moskiewskim Teatrze Artystycznym, ale to także obraz prześladowania ludzi przez NKWD, proces uwikłania człowieka w donoszenie i zdradę, by ratować bliskich.

Na Scenie Margines aktorzy zagrają "Alicję po drugiej stronie lustra" (pt.-nd. g. 21) - spektakl, który na Festiwalu na Pomostach dostał Nagrodę Specjalną. To odważne przedstawienie, przeznaczone dla dorosłych - poprzez podróż Alicji pokazuje współczesny świat: mieszankę kiczowatych programów telewizyjnych, mody i wyeksponowanej erotyki. Całość zrobiona z dużym poczuciem humoru.

Już za tydzień będzie można obejrzeć prapremierę "Ludzi starszych zawodów" [na zdjęciu] rosyjskiego dramaturga Daniły Priwałowa, w reżyserii Andrzeja Bartnikowskiego. Teatr nie zapomina o dzieciach i proponuje "Szatana z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego, premiera także we wrześniu.

W październiku po raz drugi będzie można zobaczyć "Podróż do wnętrza pokoju" Michała Walczaka w reżyserii Giovanniego Castellanosa - studentów zastąpią teraz aktorzy Teatru im. Jaracza. W poprzednim sezonie dramat ten budził liczne kontrowersje, dlatego warto samemu przekonać, się jakim wartościom hołduje.

Spektakl dyplomowy ze studentami przygotowuje Cezary Ilczyna, będzie to "Franz K." - na podstawie prozy Kafki. Premiera wiąże się z jubileuszem 15-lecia Studium Aktorskiego.

"Pułapkę" Różewicza wystawi Julia Wernio, wcześniej w Olsztynie pokazała "Milczenie", a nad sylwestrową niespodzianką pracuje Krzysztof Zaleski. W tym roku nie będzie to farsa, ale muzyczny spektakl oparty na piosenkach z różnych okresów.

Teatr podtrzymuje tradycję wystaw prac plastycznych olsztyńskich artystów w foyer. Nadal będą: teatr przy stoliku, dramat w działaniu, perforacje literackie i didaskalia. Artyści przygotowują się też do Festiwalu Teatralnego w Tarnopolu na Ukrainie, pokażą "Agnes od Boga" lub "Podróż do wnętrza pokoju".

Ceny pozostaną te same, co w ubiegłym sezonie. Bilety można kupować w kasie. Do nabycia są też Karty Przyjaciela Teatru, które uprawniają do 50-procentowej zniżki przy zakupie biletów na premiery i spektakle teatru. Karta jest ważna do końca 2007 roku. Kosztuje 60 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji