Artykuły

Łódź. Tadeusz Sabara nie żyje

12 kwietnia, w Wielkanoc, w wieku 95 lat odszedł Tadeusz Sabara - aktor teatralny i filmowy, przez ponad 35 lat związany z Teatrem Powszechnym. Nigdy nie ma dobrego momentu, aby żegnać bliskich, dlatego naszym obowiązkiem jest utrwalać pamięć o tych, którzy odeszli.

Tadeusz Sabara ukończył łódzką PWST. Na początku swojej drogi artystycznej występował w teatrach w Rzeszowie, Poznaniu, Częstochowie. W latach 1958 i 1959 grał w Teatrze 7.15 Łodzi, a od 1959 do 1997 roku pracował nieprzerwanie w naszym Teatrze. Występował tutaj w spektaklach w reżyserii m.in. Romana Sykały, Aleksandra Fogla, Mirosława Szonerta, Jerzego Hoffmana, Janusza Kondratiuka czy Romana Kłosowskiego. Występował także w Teatrze Telewizji, filmach (m.in. w "Śmierci prezydenta" w reżyserii Jerzego Kawalerowicza) i serialach telewizyjnych (m.in. "Daleko od szosy" czy "Kapitan Sowa na tropie").

Żona Tadeusza Sabary, Krystyna, również była związana z naszym Teatrem - przez 38 lat pracowała tu jako inspicjentka i suflerka. Syn Tadeusza Sabary, Rafał, jest reżyserem i aktorem.

Składamy serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie i Przyjaciołom.

Ewa Pilawska z zespołem Teatru Powszechnego w Łodzi

***

Na zdjęciu Tadeusz Sabara w filmie "Dwie brygady".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji