Artykuły

Łomża. "Pasja" i "Zaczarowany jeleń" na Wielki Tydzień

W Wielkim Tygodniu, czyli uroczystym czasie upamiętniającym ostatnie dni Chrystusa i przygotowującym do największego święta chrześcijan, Teatr Lalki i Aktora przypomina online spektakl "Pasja, czyli Misterium Męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa" Michela de Ghelderode. Na stronie teatru oglądać też można baśń "Zaczarowany jeleń".

W związku z sytuacją epidemiologiczną wszystkie spektakle i wydarzenia towarzyszące w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży zostały wstrzymane do odwołania. Nie oznacza to jednak ograniczenia dostępu do kultury i teatru, z którą można obcować również w domowym zaciszu.

Rozpoczął się Wielki Tydzień, czyli uroczysty czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa i przygotowujący do największego święta chrześcijan. Chcemy zatem przypomnieć również spektakl pt. "Pasja, czyli Misterium Męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa" (na zdjęciu) autorstwa Michela de Ghelderode, który być może pomoże w pełni przygotować się do Triduum Paschalnego.

"Zaczarowany jeleń" jest baśnią okolicznościową, która powstała z okazji 600-lecia nadania praw lokacyjnych Łomży - wspólnymi siłami łomżyńskich artystów związanych z Teatrem. Autorem i zarazem reżyserem spektaklu jest Jarosław Antoniuk, scenografię przygotował Przemysław F. Karwowski, natomiast muzykę skomponował Bogdan E. Szczepański.

Z nadzieją i wiarą czekamy na szczęśliwy dla nas wszystkich rozwój sytuacji. Mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy się w naszym teatrze.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji