Artykuły

Gliwice. Nowe inicjatywy online Teatru Miejskiego

Pomimo tego, iż Teatr Miejski w Gliwicach musiał czasowo ograniczyć swoje kontakty z widzami w siedzibie, nie rozstajemy się z Wami i tworzymy naszą przestrzeń teatralną w sieci.

Nasi aktorzy, zazwyczaj widziani na scenie, tym razem zapraszają Was do swoich domów i w luźnej rozmowie opowiadają o teatrze, rodzinie, wspomnieniach ze studiów czy jeździe na hulajnodze po Gliwicach.

Na naszej stronie internetowej www.teatr.gliwice.pl oraz na profilu Youtube znajdziecie już dwa zarejestrowane spotkania, z Michałem Wolnym i Dominiką Majewska.

W poniedziałek, 6 kwietnia, o godz. 21.30 widzimy się z aktorem, Łukaszem Kucharzewskim [na zdjęciu], znanym z takich gliwickich spektakli jak "Plotka", "Tchnienie" czy "Miłość w Leningradzie". Wywiady na żywo można oglądać na naszym profilu FB. Zachęcamy również do nadsyłania pytań do aktorów, poprzez Messengera oraz na adres mailowy: bow@teatr.gliwice.pl. Będzie także możliwość zadawania pytań podczas transmisji (w komentarzach).

Kolejne spotkanie już w czwartek, 9 kwietnia (godz. 21.30). Naszym gościem będzie aktorka, Karolina Burek.

Oprócz naszych internetowych działań skierowanych stricte do dorosłych widzów, mamy również propozycje dla rodziców, opiekunów i ich pociech. Nasi aktorzy, których znacie z takich spektakli jak "Dzieci z Bullerbyn", "Tuwim dla dzieci", czy "Powitanie" przygotowują dla was warsztatowe niespodzianki. Będzie muzycznie, plastycznie a na pewno twórczo. Razem z wami będziemy budować teatr w waszych domach. Zaglądajcie do szuflad, skrzyń a czasem nawet do lodówki bo tam znajdziecie wszystko co potrzebne, żeby zrobić teatr w domu.

Z propozycji, które już możecie zobaczyć w sieci, to krótki warsztat jak zrobić swoje własne lalki teatralne (prowadzony przez Anię Moś i Rafała Domagałę) oraz śpiewanie i grzebieniowe granie z Mileną Jabłońską i Czarkiem Jabłońskim. Przed nami teatr cieniowy, instrumenty z marchewki i teatr pudełkowy.

Wszystkie odcinki możecie oglądać na naszym profilu na kanale Youtube (przechodząc albo ze strony internetowej Teatru, albo wpisując w wyszukiwarce na Youtube: Teatr Miejski w Gliwicach). Zapraszamy również do włączenia się do naszej grupy facebookowej: Teatr Miejski w Gliwicach dla dzieci, gdzie tworzymy aktywną przestrzeń dla rodziców i opiekunów oraz mamy okazję wymienić opinię.

Gdzie nas znaleźć:

Strona internetowa: www.teatr.gliwice.pl

Facebook: Teatr Miejski w Gliwicach: https://www.facebook.com/TeatrMiejskiwGliwicach/

Facebook (grupa dla rodziców i opiekunów): Teatr Miejski w Gliwicach dla dzieci: https://www.facebook.com/groups/342481603202495/

Youtube: Teatr Miejski w Gliwicach: https://www.youtube.com/channel/UClTYo3heWLNhnqWKPx-YCQg

To nasze propozycje na najbliższe dni. Ale pomysłów jest więcej. Śledźcie nas i oglądajcie na naszych internetowych kanałach. Czekamy również na wasze opinie i komentarze. Do zobaczenia w teatralnej sieci.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji