Artykuły

Internet. Dziś kolejna "Zaraza twórcza"

Piąta "Zaraza twórcza" pt. "Sport uczy nas szacunku" autorstwa Adama Neczyperowicza odbędzie się 1 kwietnia o 18 na wydarzeniu FB. Dzisiejsze wydarzenie to nostalgiczny, pełen ciepła i humoru monolog poświęcony wspomnieniom z czasów grania w piłkę na asfaltowym boisku, niezwiązany z panującą epidemią, jednak w luźny sposób przetwarzający temat zarazy.

ZARAZA TWÓRCZA powstała z potrzeby chwili i ciekawości tego, w jaki sposób nasza wyobraźnia, emocje i myśli radzą sobie z otaczającym nas stanem epidemii. Jako praktycy teatru, pozbawieni możliwości uczestniczenia w zwyczajowych wydarzeniach repertuarowych, chcemy się tymi emocjami podzielić: przyjrzeć się im i spróbować je przepracować.

Do projektu zaprosiliśmy prozaików, dramatopisarzy i ludzi teatru. Nadesłane przez nich ZARAZY TWÓRCZE będziemy performować w przestrzeni sieci - co drugi dzień zaczynając od poniedziałku o godzinie 18.00.

Projekt zakłada tworzenie w czasie kwarantanny.

Inicjatorzy projektu: Mikołaj Bańdo, Wiktoria Czubaszek, Tomasz Kaczorowski

Do tej pory wydarzenia odbywały się w oparciu o teksty: Dominiki Słowik, Piotra Rowickiego i Aleksandry Zielińskiej. W najbliższych tygodniach zaprezentujemy również teksty: Łukasza Bzury, Moniki Milewskiej, Mariusza Babickiego, Kornela Sadowskiego, Adam Neczyperowicz, Wiesława Lewoca, Alicji Łukasik, Jerzego Górskiego.

---

Na zdjęciu: kadr z czwartej ZARAZY TWÓRCZEJ: "Strzęp" Maliny Prześlugi

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji