Artykuły

Łódź. Kopiszka śpiewa Moniuszkę

Był musical, czas na klasykę w nieoczywistych aranżacjach. Kolejne dwa minikoncerty online Teatru Muzycznego poświęcone zostaną Stanisławowi Moniuszce. W najbliższy piątek o g. 20.00 na blogu Muzyczny Wirtualnie (tmlodz.com) premiera recitalu Justyny Kopiszki.

Zachęcając do pozostania w domach w najbliższy piątek Teatr Muzyczny w Łodzi po raz kolejny zaprosi do wirtualnego spotkania z muzyką w ramach cyklu "Dusza śpiewa", na które składają się zarejestrowane w formie 20-minutowych filmów premierowe minikoncerty z udziałem artystów łódzkiej sceny, zrealizowane w ramach większego projektu "Muzyczny wirtualnie."

- Za nami dwa koncerty musicalowe, postanowiliśmy więc wrócić do klasyki. Kolejne dwa koncerty będą spotkaniami z twórczością Stanisława Moniuszki w wykonaniu naszych fantastycznych solistów - mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi.

W najbliższy piątek, 3 kwietnia, o g. 20.00 w ramach trzeciego już koncertu z cyklu "Dusza śpiewa" wystąpi Justyna Kopiszka.

- Sytuacja w której się znaleźliśmy jest zupełnie nowa, ale też wyzwala naszą kreatywność i przypomina, dlaczego wykonujemy ten zawód. To niesamowite uczucie gościć w domach naszych widzów - mówi artystka. Akompaniować jej będzie Krzysztof Brzeziński. - Razem wykonamy pieśni i arie Stanisława Moniuszki, w niecodziennych aranżacjach. Zaśpiewam między innymi arię Skołuby ze "Strasznego dworu" - zapowiada.

Justyna Kopiszka - absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach - od 2014 r. związana jest z Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie śpiewa partie: Marii Magdaleny w "Jesus Christ Superstar", Karczmarki w "Człowieku z La Manchy" i Damy dworu w "Wielkiej księżnej Gerolstein". Jej repertuar obejmuje także partię Siostry Hubert w musicalu "Nunsense" i Pani Pearce w "My Fair Lady". Śpiewa również partie operowe. W 2014 r. wzięła udział w prapremierze musicalu "Śpią wystawy" Jonasza Sołtyka pod batutą Giuseppe Gimellego w Krakowie. Koncertowała w salach Filharmonii Narodowej, Filharmonii Szczecińskiej i Częstochowskiej.

Jej minirecital będzie można oglądać online na blogu "Muzyczny wirtualnie" (www.tmlodz.com), gdzie w najbliższy piątek o 20.00 opublikowany zostanie premierowy występ. Tydzień później, 10 kwietnia, również w repertuarze Moniuszkowskim wystąpi Paweł Erdman.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji