Artykuły

Śląskie. Na teatralnych afiszach

W weekend nowa premiera w Teatrze Żelaznym. W Bielsku-Białej i w dwóch innych miastach w regionie wystąpi Rafał Rutkowski z nowym show. W Rudzie Śląskiego na afisz wraca zaś śląska komedia muzyczna.

Komedia w szpitalu

Sobota, godz. 18, Katowice

Teatr Żelazny w Katowicach (Piotrowicach) zaprasza na premierę "Izby (nie) przyjęć". Bohaterami spektaklu zrealizowanego przez Piotra Wiśniewskiego i Martę Marzęcką-Wiśniewską będą: leniwa sprzątaczka lecząca ziołami, niedysponowany lekarz ukrywany w kanciapie, hipochondryczka w ciąży, haker ze swoimi umiejętnościami przydającymi się w sytuacji krytycznej i niepozorny Mariusz, od którego zdaje się zależeć przyszłość placówki. Akcja tej klasycznej komedii omyłek toczyć się będzie w prowincjonalnym szpitalu, któremu grozi zamknięcie. Będzie o pacjentach sprowadzanych do statystyk i słupków, limitach na sprzęt, dziurach w budżecie i brakach kadrowych. Powagę tematu zrównoważą zabawne dialogi, odniesienia do popkultury i gra z konwencją komedii romantycznej i filmu akcji. Bilety: 50-60 zł.

Gita powraca

Piątek, godz. 18, Ruda Śląska

Śląska komedia muzyczna "Gita story" powraca na deski MCK im. H. Bisty. To ciepła opowieść o Śląsku, jego mieszkańcach i wartościach, opowiedziana zabawnymi dialogami i piosenkami po śląsku i po polsku. Jej bohaterowie to Bynek i Zdzich. Bynek to szczery, dobry ślonski synek. Zdzich przyjechał z Łodzi, pracuje razem z Bynkiem. Chłopcy się przyjaźnią. Rozmawiają o życiu, w tym oczywiście o kobietach. Zdzichowi wpadła w oko Suwnicowa Gita, ale czy chłopak spoza Śląska ma u niej szanse? I czy intencje Zdzicha są szczere? Gita także szuka miłości - pod czujnym okiem koleżanek, Lusi i Kristy. No i jest jeszcze ojciec. Kogo on widziałby u boku swojej córki? Hanysa z Rudy czy przybysza z Łodzi? Warto dodać, że w rozwiązaniu tych wszystkich trudnych dylematów ważną rolę odegra... stracony kapeć! Spektakl będzie można także zobaczyć 17 kwietnia oraz 8 maja. Bilety 20-30 zł.

Show Rutkowskiego

Wtorek, godz. 20, klub Miasto

Rafał Rutkowski to jeden z ulubionych w Polsce aktorów komediowych. Zasłynął, grając w spektaklach Teatru Montownia oraz na srebrnym ekranie - w filmach, serialach i programach satyrycznych. Ma na koncie kilka udanych stand-upów w stylu one man show, czyli występów będących połączeniem monodramu i kabaretu. W swoim nowym programie zatytułowanym "Seks, drags i kredyty" opowiada m.in. o polskim show-biznesie, swojej aktorskiej karierze, kryzysie wieku średniego, ojcostwie oraz zdradza pikantne szczegóły z kręcenia scen erotycznych. Występ na show tylko dla widzów dorosłych. Aktor wystąpi też 11 marca w Chacharni w Czechowicach-Dziedzicach, a 13 marca - w kinie Janosik w Żywcu. Supportować go będzie Damian Skóra - członek krakowskiej grupy Comedy Lab oraz Kraków Stand-Up Comedy, gdzie udziela się również w języku angielskim. Gospodarz i prowadzący kilku scen komediowych, a także aktywny muzyk (m.in. lider zespołu The Magic Juice). Bilety: od 30 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji