Artykuły

Łódź. Czytanie performatywne opowiadania Antoniego Czechowa w Nowym

29 marca Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka wraz z Fundacją Instytut Teatralny im. Mieczysława Hertza i Radiem Łódź zaprasza na realizowane w ramach Mistrzowskiej Akademii Teatralnej czytanie performatywne opowiadania Antoniego Czechowa "Sala nr 6".

Scenariusz i reżyseria: Jacek Orłowski, czytać będą Bronisław Wrocławski i Bartosz Turzyński. Oprawa muzyczna: Ewa Kędzierska - wiolonczela

Tym wydarzeniem chcemy przypomnieć niezwykłe czytanie Małej Trylogii Antoniego Czechowa, które odbyło się w Teatrze Nowym 18 marca 2018 r. Wtedy opowiadania przeczytał również Bronisław Wrocławski, a towarzyszył mu na wiolonczeli Dominik Połoński. Był to, jak się wkrótce okazało, ostatni publiczny występ tego wybitnego muzyka. To niezwykłe wydarzenie zostało zarejestrowane przez Radio Łódź i wydane w formie audiobooka, który będzie można kupić podczas czytania. Ewa Kędzierska, która 29 marca zapewni oprawę muzyczna wydarzenia, była studentką Dominika Połońskiego. Znakomita młoda wiolonczelistka godnie reprezentuje pamięć swojego mistrza.

29 marca 2020 r./ godz. 18.00/ Duża Sala, ul. Więckowskiego 15

Bilety w cenie 25 zł do kupienia w kasie Teatru i on-line.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji