Artykuły

Łódź. Gajewski kręci "Lekcje pana Kuki"

Ledwie skończyły się zdjęcia do amerykańskiego horroru, a już od 28 sierpnia będzie w Łodzi powstawał kolejny film. Tym razem to "Lekcje pana Kuki" polsko-austriacka adaptacja bestsellerowej powieści Radka Knappa.

Reżyseruje Dariusz Gajewski [na zdjęciu], reżyser "Warszawy". Książka to opowieść o Waldemarze, dwudziestokilkulatku, który zdecydował się na wyjazd za granicę. O radę prosi pana Kukę, sąsiada, w przeszłości turystę zarobkowego, znającego Zachód od podszewki. Za jego namową jedzie autobusem do Wiednia. W rozlatującym się gracie spotyka pseudoturystów, przemycających do Austrii wędzoną kiełbasę i wódkę.

Film powstanie w koprodukcji polsko-austriackiej. Budżet - ponad 7 mln zł, z czego 1,7 mln zł milion to dotacja z PISF. Połowa zdjęć zostanie nakręcona w Wiedniu, druga - w Łodzi. Film wyprodukuje Opus Film. Zdjęcia nakręci Wojtek Szepel, absolwent łódzkiej filmówki, a głównej roli wystąpi Łukasz Garlicki. W postać pana Kuki wcieli się Andrzej Grabowski. W filmie wystąpią także Anna Przybylska, Mirosław Zbrojewicz, Tomasz Karolak, Niemiec August Diehl, Austriak Branko Samarovski i Angielka Nadia Cameron Blakey.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji