Artykuły

Wrocław. Magiel Filmowy z Tomaszem Włosokiem

W poniedziałek 3 lutego godz. 19.00 Dolnośląskie Centrum Filmowe zaprasza na kolejną odsłonę Magla Filmowego. Tym razem gościem Łukasza Maciejewskiego będzie Tomasz Włosok. Uczestnicy spotkania obejrzą film Macieja Kawulskiego "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa".

W lutowej odsłonie Magla Filmowego będziemy gościć wschodzącą gwiazdę polskiego kina - Tomasza Włosoka, który mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele ról telewizyjnych i filmowych. Współpracował z Andrzejem Wajdą przy "Powidokach" i z Agnieszką Holland przy netflixowym serialu "1983", podbił kino komercyjne rolami w filmach "Underdog" i "Diablo. Wyścig o wszystko". Pretekstem do rozmowy będzie kino gangsterskie na wysokim poziomie - "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" w reżyserii Macieja Kawulskiego. O roli Włosoka krytycy piszą, że przyćmiła wszystkie pozostałe. Zapraszamy.

O filmie: "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" to film o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje może okazać się tragiczne w skutkach. W życiu Bohatera liczą się tylko dwie osoby - najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc. Akcja filmu zaczyna się w latach 70-tych - już wtedy młody Bohater wie, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię. Oparta na faktach historia Bohatera po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Finał tej historii nie został jednak napisany pociskami i krwią - czasem słowo rani mocniej niż kula, a miłość i przyjaźń mogą być lekarstwem, nawet w najbardziej okrutnych rękach.

3 lutego

Godzina: 19.00 | Sala: Lalka

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji