Artykuły

Kraków. Passini gra z Kantorem

20 stycznia o godz. 18.30 projekcją spektaklu "Kukła. Księga blasku" Pawła Passiniego, zainaugurowana zostanie nowa odsłona "Gry z Kantorem" - cyklu projekcji spektakli teatralnych najważniejszych światowych reżyserów, odwołujących się poprzez formę, treść lub ideę do twórczości Tadeusza Kantora.

Zagraniczni i polscy artyści, a wśród nich Paweł Passini, Walerij Fokin, Marcin Jarnuszkiewicz, Pippo Delbono, Jarosław Fret, Janusz Wiśniewski. Intrygujące i nieoczywiste spektakle wyselekcjonowane przez czwórkę kuratorów, krakowskich teatrologów - Annę Różę Burzyńską, Małgorzatę Jabłońską, Tadeusza Kornasia i Dariusza Kosińskiego. To zaledwie zapowiedź tegorocznej, nowej odsłony "Gry z Kantorem" - cyklu projekcji spektakli teatralnych najważniejszych światowych reżyserów, odwołujących się poprzez formę, treść lub ideę do twórczości Tadeusza Kantora.

Każdą projekcję poprzedza krótka prelekcja na temat twórczości prezentowanego artysty w kontekście ponadczasowego fenomenu Teatru Śmierci.

Cykl rozpocznie się 20 stycznia o godz. 18.30 projekcją spektaklu "Kukła. Księga blasku" Pawła Passiniego, który zapowiedział swój udział w spotkaniu!

Przedstawienie Pawła Passiniego, gęste i wielowarstwowe jak wiele najlepszych spektakli tego artysty, podejmuje kwestie, które nurtowały też i zajmowały Tadeusza Kantora, choć może nigdy nie formułował ich i nie usiłował rozwiązywać w sposób, który proponują twórcy Kukły. Księgi blasku.

Obecność Kantora jest w tym przedstawieniu bardzo nieoczywista: przewrotnie ukryta w nawiązaniach tak oczywistych, że niemal nieznaczących, wydaje się ona jednocześnie przepajać jego całość i każdy jego element.

Wstęp na wszystkie wydarzenia cyklu jest bezpłatny! Szczegóły wydarzenia wkrótce! Zachęcamy do śledzenia profilu Cricoteki na Facebooku.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji