Artykuły

Olsztyn. "Panny z Wilka" powracają na deski Teatru Jaracza

Spektakl "Panny z Wilka" autorstwa Jarosława Iwaszkiewicza opowiada o przemijaniu, miłości i śmierci.

Spektakl swoją premierę miał 24 sierpnia i otwierał - wcześniej niż zwykle - sezon teatralny. Ostatnio zaś był grany w listopadzie.

"Panny z Wilka" autorstwa Jarosława Iwaszkiewicza jest melancholijną podróżą do krain dzieciństwa, ubraną w stroje i muzykę z epoki. Klasyczna elegancja miesza się tu ze współczesnością. Bohaterem jest pewien trzydziestosiedmiolatek, który za poradą lekarza wyjeżdża na wczasy. Postanowił wrócić do miejsc swojej młodości. Spotyka pięć kobiet, które zapamiętał jako piękne dziewczyny lub jeszcze dzieci Teraz są żonami i matkami. On samotny. Przeżył wojnę. Okazuje się, że pamiętały go przez te lata.

Za opracowanie tekstu i reżyserię w "Jaraczu" odpowiada Krzysztof Rekowski.

Warto zwrócić uwagę, że "Panny z Wilka" biorą udział w V edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa". - Reżyser inteligentnie wydobył wszystkie te znaczenia zapisane przez Iwaszkiewicza w opowiadaniu, ale jednocześnie przekuł je w zaskakujący sposób, tak aby na scenie ukazać zupełnie inną historię - pisał o olsztyńskim spektaklu Patryk Kencki, jeden z jurorów konkursu. - I właściwie od początku do końca spektaklu zadziwiać nas będzie to połączenie wierności wobec oryginału z nader osobistą narracją.

Patronat nad "Jaraczem" sprawuje "Wyborcza Olsztyn".

Miejsce: Teatr Jaracza w Olsztynie (ul. 1 Maja, Scena Duża), do 9-12 stycznia, godz. 19. Wstęp zgodnie z cennikiem.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji