Artykuły

Białystok. "Oddaleńcy" przedpremierowo

Zafascynował ją Leśmian. A widzowie zobaczą, co z tego wynikło. Natalia Sakowicz zaprasza na przedpremierowy bezpłatny pokaz spektaklu "Oddaleńcy" - w niedzielę (29 grudnia) o godz. 18 w Białostockim Teatrze Lalek.

Utalentowana aktorka znana jest z ciekawych kreacji - ostatnio m.in. z nagradzanej w Polsce i za granicą "Pobudki". Teraz przygotowała przedstawienie, w którym mierzy się z fenomenem Leśmiana. - "Oddaleńcy. Work in progress" to dwuosobowy spektakl łączący poezję i teatr formy. Punktem wyjścia jest pytanie, czy poprzez badanie doświadczeń cielesności, zwłaszcza w formach granicznych, które tak fascynowały Leśmiana, można dojść do istoty człowieczeństwa i życia w ogóle - mówi aktorka i reżyserka. Premiera zaplanowana jest na 14 lutego, ale teraz można zobaczyć przedpremierowe efekty pracy nad spektaklem (w ramach stypendium artystycznego prezydenta Białegostoku). Na scenie Sakowicz towarzyszy Maciej Cempura - aktor i autor muzyki.

Za scenografię odpowiada Marek Idzikowski, a za światło - Maciej Iwańczyk. Partnerami projektu jest Akademia Teatralna w Warszawie Filia w Białymstoku oraz Białostocki Teatr Lalek. Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji