Artykuły

Koszalin. "Wigilia Pani Skurcz" na rzecz Hospicjum dla Dzieci

Bałtycki Teatr Dramatyczny podsumował sobotni finał akcji charytatywnej. Wiemy, jaką kwotą zasili konto hospicjum, które otacza opieką najmłodszych pacjentów.

Inicjatywa ta wpisała się w akcję charytatywną pod nazwą "#kaszanka 2.0", której pierwszą edycję rok temu zainicjowali koszykarz Marcin Gortat i dziennikarz Paweł Żuchowski, waszyngtoński korespondent RMF FM. Sobotniej premierze spektaklu "Wigilia Pani Skurcz" w Bałtyckim Teatrze Dramatyzmu towarzyszył świąteczny kiermasz. Dochód z obu wydarzeń zasili konto Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Ile udało się zebrać?

- Z wielką radością, szczęściem i uśmiechem na ustach podaję te liczby - mówi Tomasz Ogonowski, autor tekstu "Wigilii Pani Skurcz" i jeden z inicjatorów akcji "#kaszanka BTD". - W kasie teatru stała puszka, do której widzowie wpłacili 348 złotych i grosz. Podczas kiermaszu i licytacji w dniu premiery zebrano 5 tysięcy 281 złotych. Z dystrybucji zaproszeń na premierę "Wigilii Pani Skurcz" zebraliśmy 10 tysięcy 560 złotych. Razem zebraliśmy 16189 zł i grosz. Jesteście państwo wielcy!

Jeśli masz ochotę wesprzeć akcję, a nie mogłeś tego zrobić w sobotę, do 31 grudnia możesz wpłacić datek bezpośrednio na konto Hospicjum - w tytule przelewu wpisz #kaszanka BTD.

Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, nr konta: 67 1090 1711 oooo 00013154 0669. O wynikach tej ostatniej zbiórki BTD poinformuje na początku stycznia.

Spektakl "Wigilia Pani Skurcz" w tym miesiącu będzie można zobaczyć jeszcze w sobotę, 21 grudnia o godz. 16. Bilety w cenie 16-18 zł. Warto zadbać o nie wcześniej!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji