Artykuły

Wrocław. Warsztaty Mistrzowskie z Sebem Majewskim w pantomimie

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na Warsztaty Mistrzowskie z Sebem Majewskim w dniach 14 i 15 grudnia.

JA - POPIÓŁ I DIAMENT

Proponowana przez Seba Majewskiego praca to rozczytanie biografii jednego z najbardziej kontrowersyjnych pisarzy polski Jerzego Andrzejewskiego. Podczas dwudniowego warsztatu grupa pracować będzie nad przełożeniem tekstu biografii o dramatycznych epizodach na język ciała - ruchu, analizie osoby Andrzejewskiego poprzez czytanie literackiej biografii, wyodrębnieniu pojedynczych wątków oraz przełożeniu ich na własne ciało oraz język przekazu scenicznego.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

TERMIN:

14 grudnia - 10:00-13:00 i 14:00-17:00

15 grudnia - 10:00-14:00

Warsztaty stanowią pełen blok zajęć. Obowiązkowy jest udział w dwóch dniach warsztatowych.

MIEJSCE:

sala prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy, al. Dębowa 16

ZAPISY:

Piotr Soroka - pio.soroka@gmail.com

Warsztaty Mistrzowskie są częścią projektu "Akcja: EDUKACJA 3.0" i dofinansowane są z Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Dolnego Śląska.

Sebastian (Seb) Majewski - urodzony w 1971 r. we Wrocławiu reżyser, dramaturg, aktor, scenograf i wykładowca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (filii Akademii Teatralnej w Warszawie). Przez kilka lat związany z Towarzystwem Wierszalin - Teatr, gdzie zadebiutował w 1997 r. jako reżyser sztuką "Prawiek i inne czasy" Olgi Tokarczuk. Założyciel wrocławskiej [:]sceny witkacego.wro, uznawanej za jedną z najciekawszych niezależnych grup teatralnych.

W roku 2006 zadebiutował w roli dramaturga przy spektaklu "Transfer!" Jana Klaty, z którym tworzył artystyczny tandem. Jako dramaturg Majewski współpracuje min. z Krzysztofem Garbaczewskim, Marcinem Liberem, Pawłem Łysakiem, Pawłem Świątkiem, Maciejem Podstawnym oraz Natalią Korczakowską i Agnieszką Olsten.

W latach 2008 - 2012 pełnił funkcję dyrektora artystycznego Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu umacniając jego pozycję jako jednej z najlepszych polskich scen. Od stycznia 2013 roku był zastępcą dyrektora ds. artystycznych Narodowego Starego Teatru w Krakowie. W latach 2015 - 2017 pełnił funkcję dyrektora artystycznego Teatr im. Jaracza w Łodzi. Od 2018 r. ponownie dyrektor artystycznay Teatru Dramtycznego w Wałbrzychu. Zasiadał w Radzie Muzeum Sztuki w Łodzi [2015 - 2019].

***

Sebastian Majewski jest autorem tekstów oryginalnych oraz adaptacji, które wystawiane były min. w Teatrze Polskim we Wrocławiu, Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, Teatrze Powszechnym w Warszawie, Polskim Radiu Kraków, oraz w teatrach w Tbilisi (Marjanishvili Theatre), Dublinie, Wilnie (Lithuanian National Drama Theatre) i w Santa Monica CA (City Garage Theatre). Dramaty Majewskiego sygnowane pilgrim / majewski przetłumaczone zostały na język angielski, francuski

i niemiecki.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji