Artykuły

Opole. Prapremierowa "Tchórzofretka" w OTLiA

Najnowsza premiera w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora to sztuka Marty Guśniowskiej. autorki cenionej i uwielbianej nie tylko przez opolską publiczność.

"Tchórzofretka" napisana specjalnie na zamówienie opolskiego teatru, adresowana jest do najmłodszych widzów (w wieku 4+).

Główna bohaterka, czego nietrudno się domyślić, jest stworzeniem bardzo bojaź-liwym, strach przed - w dużej mierze wyimaginowanym - niebezpieczeństwem tak ją obezwładnia, że nie wychodzi z domu. Pewnego dnia los zdecyduje jednak za nią, Tchórzofretka nagle i niespodziewanie opuści swoją kryjówkę i okaże się, że to szczęśliwy traf. Fretka pozna, co to przyjaźń, przeżyje wiele przygód i zrozumie, co w życiu jest najważniejsze.

Spektakl w opolskim teatrze lalek firmuje troje młodych twórców ("Tak młoda ekipa jeszcze z nami nie pracowała - zaznacza Krystian Kobyłka, dyrektor OTLiA), mogących się już jednak pochwalić sporym dorobkiem, absolwentów wrocławskich uczelni artystycznych: reżyser Marta Streker, scenografka Katarzyna Leks i kompozytor Michał Ziółkowski.

Mali widzowie zasiądą po obu stronach sceny (tak zakomponowanej przez scenografa, że nasuwającej skojarzenia z dziecięcym namiotem), by łatwiej wchodzili w interakcję z bajkowymi postaciami, razem z Fretką mogli przejść drogę oswajania strachu i lepiej zrozumieli wszystkie prawdy, które chcą im przekazać twórcy opolskiego przedstawienia. - Forma plastyczna, którą wykorzystujemy i muzyka są odpowiednie dla grupy wiekowej, do której adresowany jest tekst - zapewnia Marta Streker.

Prapremiera na Scenie na Piętrze OTLiA w sobotę o godz. 17.00.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji