Artykuły

Rawicz. "Apetyt na czereśnie" z Krystyną Sienkiewicz na Festiwalu Teatralnym

Trwa piąta edycja Rawickiego Festiwalu Teatralnego, któremu dwa lata temu nadano imię Krystyny Sienkiewicz. Dziś na kameralnej scenie Domu Kultury w Rawiczu odbędzie się projekcja spektaklu Teatru TVP z 1975 roku pt. "Apetyt na czereśnie", z udziałem aktorki.

W bardzo zróżnicowanym repertuarze tego Festiwalu organizatorom przyświeca jednak myśl, żeby przy wyborze spektakli kierować się wartościami Krystyny Sienkiewicz - "musi być mądrze i z poczuciem humoru" - jak mówi dyrektor Domu Kultury w Rawiczu Dariusz Taraszkiewicz. Oprócz przedstawień konkursowych w programie tegorocznej rawickiej jesieni pojawiły się również wydarzenia nawiązujące do twórczości patronki Festiwalu. Za nami już spotkanie Krystyny Drozdy i Barbary Wrzesińskiej, na którym toczyła się rozmowa o życiu i dokonaniach Krystyny Sienkiewicz a przed nami (20.11.2019) projekcja spektaklu z jej udziałem.

"Apetyt na czereśnie" pochodzi z archiwum Teatru Telewizji TVP. Jest produkcją z 1975 roku. Jego scenariusz powstał na podstawie tekstów Agnieszki Osieckiej. Sztuka była i wciąż jest przenoszona na deski teatralne. Wersję filmową przedstawienia, którą obejrzymy w Rawiczu wyreżyserował Romuald Szejd.

To bolesna i pełna humoru zarazem analiza relacji damsko - męskiej, w czym Agnieszka Osiecka była niedoścignioną mistrzynią. Jest to opowiedziana przez małżonków historia ich nieudanego związku. Partnerem Krystyny Sienkiewicz jest tu wybitny aktor Piotr Fronczewski. W przedstawieniu aktorzy wykonują również piosenki ilustrujące rozwój akcji widowiska skomponowane przez Macieja Małeckiego.

Projekcja odbędzie się na kameralnej scenie teatralnej Domu Kultury w Rawiczu w środę o godzinie 19:00. Wstęp na wydarzenie jest nieodpłatny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji