Artykuły

Rabat. Krystyna Feldman nagrodzona w Maroku

Krystyna Feldman otrzymała nagrodę aktorską 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Autorskich w Rabacie (Maroko) za kreację w filmie Krzysztofa Krauze "Mój Nikifor" (na zdjęciu) - poinformował w piątek, 4 sierpnia, PAP Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Festiwal zakończył się w środę. "Mój Nikifor" jest pierwszym polskim filmem, który został zaprezentowany na tym festiwalu w jego siedmioletniej historii.

Główną nagrodę 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Autorskich w Rabacie otrzymał belgijski film "Vendredi ou un autre jour" w reżyserii Yvana Le Moine.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Autorskich odbywa się równolegle z Międzynarodowym Festiwalem Sztuki, podczas którego prezentowane są dokonania w dziedzinie teatru, tańca, muzyki i filmu.

"Mój Nikifor" to jeden z najbardziej nagradzanych polskich filmów ostatnich lat. Krystyna Feldman, która zagrała w nim malarza-prymitywistę Nikifora, zdobyła już m.in. Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Aktorskiego "Stożary" w Kijowie, nagrody dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pune w Indiach.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji