Artykuły

Tarnów. Spotkanie z Wojciechem Mecwaldowskim w Centrum Sztuki Mościce

22 listopada, w cyklu "Goście Łukasza Maciejewskiego" wystąpi Wojciech Mecwaldowski. W programie także emisja filmu "1800 gramów".

Najbliższe spotkanie:

Goście Łukasza Maciejewskiego - Wojciech Mecwaldowski

20 listopada 2019 r. (wtorek)

Początek sprzedaży biletów: 2 listopada

Plan wieczoru:

godz. 18:00 - seans filmu "1800 gramów"

po projekcji filmu spotkanie z aktorem

bilety: 20 zł (normalny), 18 zł (ulgowy)

wstęp na samo spotkanie - bezpłatny

Wojciech Mecwaldowski

Zadebiutował w 2003 roku w roli Tatara w "Azylu" wg Maksyma Gorkiego w reżyserii Krystiana Lupy na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu. Rok później ukończył PWST we Wrocławiu.

Na dużym ekranie można było go zobaczyć w filmach "11 minut", "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć", "Jak się pozbyć cellullitu", "Wojna żeńsko-męska", "Lejdis". W 2012 roku jego kreacja w "Dziewczynie z szafy" została nagrodzona za "przejmujące studium postaci, za powściągliwość i precyzję" na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film.

W serialach "Usta usta" i "Tancerze" stworzył niezapomniane sylwetki rozrywkowych facetów-kumpli. Mecwaldowski jest dziś jednym z najlepszych aktorów w kraju. On nie lubi kompromisów. Lubi grać szeroko, odważnie, charakterystycznie.

O filmie:

Kraków przygotowuje się na nadejście świąt. Ewa (Magdalena Rożczka), kobieta dla której nie ma rzeczy niemożliwych, szuka nowych opiekunów dla dzieci pozbawionych rodzin. Jest wulkanem energii, potrafi wyważyć każde drzwi i nagiąć każdy przepis, aby im pomóc. Tuż przed Bożym Narodzeniem w jej życiu pojawia się niezwykła dziewczynka - Nutka, niemowlę pozostawione przez matkę. Dla jej dobra Ewa gotowa jest zrobić wszystko, nawet poświęcić siebie, swoją karierę i szansę na miłość Nie spodziewa się, że wkrótce przez jej życie przetoczy się prawdziwa lawina emocji, na którą nie przygotowało jej nic, czego do tej pory doświadczyła. Czy bezinteresownie ratując jeden mały świat można uratować również siebie?

Łukasz Maciejewski od lat programuje działalność kina Millennium a od ponad 7 lat realizuje w naszym kinie swój autorski program pod nazwą "Goście Łukasza Maciejewskiego". Są to spotkania z wybitnymi i znanymi osobami ze świata szeroko pojętej kultury i sztuki. Łukasz stara się także promować osoby z Tarnowa, którym udało się zaistnieć w kinie, teatrze lub innych sztukach plastycznych. Wszystkie te spotkania charakteryzuje niepowtarzalny klimat, przez co cieszą się one nie słabnącym zainteresowaniem tarnowskiej publiczności. Możliwość osobistego zadawania pytań zaproszonym osobom stanowi doskonałą możliwość do wymiany myśli, dyskusji i rozmowy.

Łukasz Maciejewski

Absolwent filmoznawstwa w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykładowca na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (Nagroda Rektora I stopnia za wyjątkowe osiągnięcia pedagogiczne - 2015, Nagroda Rektora II stopnia - 2016), wykładowca dziennikarstwa na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny. Laureat nagród dziennikarskich: "Złotej Róży", "Uskrzydlonego", "Dziennikarskiej Weny".

Członek Europejskiej Akademii Filmowej, członek Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych Fipresci, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych AICT. Dyrektor programowy Festiwalu "Kino na Granicy" w Cieszynie (od 2015). W latach 2013-2014 wykładowca dziennikarstwa w Szkole Kina w Collegium Civitas w Warszawie. Ambasador projektu "Kultura Dostępna" realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury (od 2016). Kurator filmowy Małopolskiego Ogrodu Sztuki (MOS) w Krakowie. Członek Rady Fundacji Kultury i Sztuki - "i Kropka".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji