Artykuły

Warszawa. Osobiście o Moniuszce - cykl spotkań z twórcami

13 listopada o godz. 18.00 w Saloniku Moniuszkowskim w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej odbędzie się spotkanie z Urszulą Kryger i Lutosławski Quartet, które poprowadzi Agata Kwiecińska.

Stanisław Moniuszko słusznie kojarzony jest przede wszystkim z muzyką wokalną. Imponująca liczba skomponowanych pieśni i ważny operowy rozdział jego twórczości pozostają najlepiej znane. Dwusetna rocznica urodzin kompozytora jest jednak znakomitą okazją by przypomnieć także mniej znaną część jego spuścizny - muzykę sakralną, ale też kameralistykę. I właśnie na tej ostatniej skupimy się podczas spotkania, w którym wezmą udział: powracająca do Saloniku Moniuszkowskiego Urszula Kryger i członkowie Lutosławski Quartet - Roksana Kwaśnikowska i Marcin Markowicz.

Okazją jest wspólny koncert Urszuli Kryger i wrocławskiego kwartetu, który odbędzie się w cyklu "Znasz-li ten kraj", 17 listopada w Salach Redutowych TW-ON. W programie znajdą się oba kwartety smyczkowe Moniuszki, a także pieśni niemieckich romantyków - Louisa Spohra i Feliksa Mendelssohna na głos z towarzyszeniem małego zespołu kameralnego.

Repertuar pieczołowicie wybrany przez Urszulę Kryger będzie punktem wyjścia do rozmowy o Moniuszce-kameraliście - nie tylko w kontekście pieśni na głos z fortepianem. Wraz z członkami Lutosławski Quartet spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jakie inspiracje można odnaleźć w dwóch kwartetach smyczkowych twórcy polskiej opery narodowej.

Jak zawsze czekamy także na pytania publiczności.

Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji