Artykuły

Kielce. "Trala Tralalińscy" na scenie Teatru Kubuś

Premiera spektaklu muzycznego "Trala Tralalińscy" na podstawie wierszy dla dzieci Juliana Tuwima odbędzie się w piątek na scenie kieleckiego Teatru Lalki i Aktora Kubuś. - To niezwykła przygoda dla widza w każdym wieku - powiedział PAP dyrektor teatru, reżyser przedstawienia Robert Drobniuch.

"Trala Tralalińscy" to pierwsza w tym sezonie premiera na scenie kieleckiego teatru. Przedstawienie to muzyczna inscenizacja na podstawie wierszy Juliana Tuwima. Na scenie widzowie będą mogli usłyszeć najpopularniejsze utwory poety m.in. "Lokomotywę", "Słonia Trąbalskiego" czy "Pana Hilarego".

- Wiersze Julina Tuwima, które przecież wszyscy doskonale znamy, usłyszymy w ciekawych, bardzo bogatych muzycznie aranżacjach Jerzego Bielskiego. Nasi aktorzy, którzy wystąpią na scenie, będą musieli popisać się nie lada wszechstronnością. Będą nie tylko śpiewać, ale również tańczyć i grać na instrumentach muzycznych, będą też popisywać się swoimi umiejętnościami akrobatycznymi - podkreślił Drobniuch, który dodał, że spektakl ma formę zabawy, a jego kanwą jest wiersz "Pan Tralaliński".

- Utwór ten zainspirował nas do stworzenia rodziny Tralalińskich, który w niezwykły, niestandardowy sposób opowiada wiersze Julina Tuwima. To błyskotliwy i myślę, że bardzo oryginalny spektakl - zachęcał do obejrzenia przedstawienia dyr. teatru.

Przynajmniej teoretycznie przedstawienie skierowane jest do najmłodszych wielbicieli twórczości autora słynnej "Lokomotywy". - Naszą ambicją zawsze było tworzenie spektakli dla wszystkich. Myślę, że się nam to i tym razem udało. Twórczość Tuwima jest powszechnie znana, dlatego zapraszamy nie

tylko najmłodszych, ale także dzieci starsze i osoby dorosłe. To niezwykła przygoda dla osób w każdym wieku - zapewnił Drobniuch, który jest reżyserem tego przedstawienia.

Muzykę i koncepcję instrumentów stworzył Jerzy Bielski. Za scenografię odpowiada Katarzyna Proniewska- Mazurek, za reżyserię światła Prot Jarnuszkiewicz, a opracowanie tekstów jest dziełem Anna Andraki. Ruch sceniczny przygotował zespół aktorski pod kierownictwem Błażeja Twarowskiego.

Premiera spektaklu "Trala Tralalińscy" w piątek o godz. 17 na scenie kieleckiego Teatru Lalki i Aktora "Kubuś".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji