Artykuły

Toruń. "Ich czworo" z Wilna w Teatrze Muzycznym

Teatr Muzyczny zaprasza 27 października o godz. 16 na "Ich czworo" Gabrieli Zapolskiej, gościnny spektakl Polskiego Teatru w Wilnie.

"Ich czworo" to obok "Moralności pani Dulskiej" jeden z najpopularniejszych dramatów Gabrieli Zapolskiej. Jego premiera odbyła się we Lwowie w 1907 roku. Choć sama autorka nie określiła ściśle miejsca akcji, reżyser zdecydował się umieścić ją w Wilnie lat 30. O tej podróży w czasie i przestrzeni świadczy przede wszystkim scenografia, ale również drobne detale, które widzowie rozpoznawać będą mogli w trakcie spektaklu.

Spektakl to komedia podszyta gorzką refleksją dotyczącą natury człowieka. Akcja rozgrywa się pomiędzy grupą postaci, które nie mają nawet imion - Mąż, Żona, Dziecko, Kochanek, Szwaczka, Wdowa - tak ich określa sama autorka dramatu. W związek zmęczonego sobą nawzajem i w gruncie rzeczy nieszczęśliwego małżeństwa wkraczają osoby trzecie, które próbują z tej sytuacji wyciągnąć dla siebie jak najwięcej korzyści. Nikt w tym układzie nie jest bez winy, ale twórcy spektaklu nie chcą osądzać postaci. Jak mówią aktorzy, próbują raczej zrozumieć swoich bohaterów, poszukać motywacji ich działań.

Źródło: wilnoteka.lt

***

Spektakl: 27 października, godz. 16:00

Miejsce: Pałac Dąmbskich, ul. Żeglarska 8

Tel. 56 678 75 18, 512 982 813

E-mail: bow@teatrmuzyczny.torun.pl

Uwaga! Bilety w formie cegiełki na Polski Teatr w Wilnie: 40 zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji