Artykuły

Toruń. Spacer z aplikacją Bydgoskie Przedmieście

W efekcie działań z mieszkańcami Bydgoskiego Przedmieścia, które Teatr Horzycy prowadził przez całe lato, powstała specjalna aplikacja na urządzenia mobilne, która nawiązuje do spektaklu "Mazagan. Miasto" w reżyserii Judyty Berłowskiej.

Aplikacja Bydgoskie Przedmieście zaprasza na spacer po dzielnicy oczami jej mieszkanek i mieszkańców.

- Zebraliśmy historie dwudziestu osób, które odpowiadają na pytanie: co sprawia, że w swoim domu, kamienicy lub na Bydgoskim czują się jak w domu. Pretekstem do rozmów były przedmioty o wartości sentymentalnej, które niosą za sobą wspomnienia i historie - mówi Katarzyna Pągowska, koordynatorka projektu.

W aplikacji zostały zestawione perspektywy mieszkanek i mieszkańców w różnym wieku, o różnym statusie ekonomicznym i różnym stażu mieszkania na Bydgoskim. Znaleźć tu można historie osób, które zarówno urodziły się w tej dzielnicy, jak i dopiero się tu przeprowadziły. Aplikacja prezentuje niezwykłe opowieści zwykłych ludzi. Nie znajdziemy w niej wiedzy na temat historii czy architektury dzielnicy - o tej można poczytać w innych opracowaniach czy przewodnikach.

Osoby, które odwiedzą wszystkie miejsca zaznaczone w aplikacji i wysłuchają powiązanych z nimi opowieści, otrzymają 50% kod rabatowy na bilet do Teatru Horzycy.

26 października o godz. 15.00 zapraszamy na specjalny spacer po dzielnicy, podczas którego oprowadzimy śladami naszej aplikacji. W razie potrzeby pomożemy też z jej pobraniem i objaśnimy, jak z niej korzystać. Spacer wystartuje pod Domem Kultury Bydgoskie Przedmieście przy ul. Sienkiewicza 11.

Aplikacja powstała w ramach projektu "Mazagan-inspiracje" realizowanego przez Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu i nawiązuje do spektaklu "Mazagan. Miasto" w reżyserii Judyty Berłowskiej.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Partnerami są Dom Kultury Bydgoskie Przedmieście oraz Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji