Artykuły

Katowice. Ściany życzeń dla Olgi Tokarczuk

Każdy, kto chce odręcznie pogratulować literackiej Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk, może to zrobić w Bibliotece Śląskiej i księgarnio-kawiarni Miejscownik w Katowicach. Stanęły tam "Ściany życzeń dla Noblistki".

W Strefie Otwartej Biblioteki Śląskiej oraz w Miejscowniku pojawiły się specjalne karnety, na których wszyscy mieszkańcy regionu mogą zapisać swoje gratulacje dla Olgi Tokarczuk, a następnie umieścić je na wydzielonych w obu miejscach ścianach. Życzenia można składać do 20 grudnia 2019 r. Potem organizatorzy prześlą je pisarce pocztą.

"Zainteresowanie jest spore, choć niektórzy się wahają, mówią: co ja, zwykły człowiek, napiszę takiej erudytce? Inni jednak nie mają oporów i piszą zwyczajnie: jestem z Pani dumny, dużo szczęścia" - powiedziała w poniedziałek PAP Aneta Satława z Biblioteki Śląskiej.

W czwartek Akademia Szwedzka poinformowała, że Literacką Nagrodę Nobla za rok 2018 otrzymała Olga Tokarczuk "za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji