Artykuły

Toruń. Weekend rabatów - także w teatrach

W piątek startuje "Toruń za pół ceny", największa akcja rabatowa w Polsce. Przez trzy dni na zniżki możemy liczyć w ponad 200 punktach, m.in. restauracjach, kawiarniach, sklepach i instytucjach kultury.

"Toruń za pół ceny" odbędzie się po raz 17. Akcja od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem, większym niż podobne wydarzenia np. w Gdańsku, Poznaniu i Bydgoszczy.

- Akcję rozpoczęliśmy w 2010 r., zorganizowaliśmy ją pierwsi w kraju, jesteśmy za nią wyróżniani przez Polską Organizację Turystyczną - mówi Zbigniew Rasielewski, zastępca prezydenta Torunia. - W najbliższej edycji weźmie udział ponad 200 przedsiębiorców, jest więc z czego wybierać.

Organizatorzy od początku podkreślali, że impreza kierowana jest nie tylko do torunian, ale w dużej mierze do przyjezdnych. Nieprzypadkowo więc odbywa się dwa razy w roku - w kwietniu, tuż przed rozpoczęciem sezonu turystycznego, oraz jesienią - na jego zakończenie. Rabaty mają skusić mieszkańców innych miast do spędzenia u nas kilku dni. To się udaje - podczas każdej imprezy do Torunia zjeżdżają tysiące turystów.

Ceny spadną w piątek, 11 października i będą obowiązywały do niedzieli, 13 października włącznie. Firmy i instytucje biorące udział w wydarzeniu obniżą ceny przynajmniej na trzy swoje podstawowe produkty lub usługi. Nie wszystkie cenowe atrakcje będą jednak dostępne przez cały weekend. Z ofert sklepów będzie można skorzystać wyłącznie w piątek i w sobotę, ponieważ przypadająca w tym tygodniu niedziela jest niehandlowa.

- Przez trzy dni będziemy stołować się, robić zakupy i bawić się za pół ceny - mówi Monika Dejnecka, koordynatorka zgłoszeń do akcji. - Podczas pierwszych edycji dominowały oferty gastronomiczne i typowo turystyczne, z każdą jednak odsłoną wydarzenia dołączają kolejni partnerzy, którzy wzbogacają ją o kolejne dziedziny.

- W tym roku idziemy w stronę kulturalną, mamy wiele ciekawych propozycji - podkreśla Ewa Banaszczuk-Kisiel, dyrektor miejskiego wydziału promocji i turystyki.

Będzie okazja do udziału w wielu różnorodnych imprezach, m.in.: Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała rabaty na listopadowe koncerty, Teatr im. Wilama Horzycy zaprasza na spektakl "Koncert marzeń" [na zdjęciu], Dwór Artusa sprzeda promocyjne bilety na wybrane październikowe i listopadowe koncerty, a Baj Pomorski oferuje zniżki na trzy spektakle z 26. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek "Spotkania". Tańsze wejściówki będą też obowiązywały np. w Muzeum Okręgowym i Żywym Muzeum Piernika.

Oferta zniżek dostępna jest na stronie torunzapolceny.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji