Artykuły

Warszawa. TR Warszawa na 7. Festiwalu Kultury Bez Barier

Od 27 września do 6 października 2019 roku w Warszawie trwa 7. Festiwal Kultury bez Barier. TR Warszawa wspiera organizację wydarzenia od jego początków, dwukrotnie był też jego współorganizatorem.

3 października o godz. 12.30 na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8 rozpocznie się specjalna odsłona zajęć wokół książki "W krainie zapadni", napisanej przez Zespół Edukacji TR Warszawa.

W ramach festiwalowego wydarzenia planowane są teatralne podchody oraz czytanie książki. Podczas podróży po tajemniczych zakamarkach TR Warszawa, dzieci wraz z opiekunami odkryją teatralne zawody, takie jak dźwiękowiec, oświetleniowiec, inspicjent, garderobiany, reżyser, czy charakteryzator. Wspólnie z prowadzącymi zajęciami pedagożkami teatru młodzi widzowie wyruszą w niezwykłą podróż śladami bohaterki książki "W krainie zapadni" - pierwszej w Polsce książki dla dzieci o teatrze dla dorosłych.

Książka opowiada historię 8-letniej Joelki, która pewnego dnia, bawiąc się po szkole na skwerku, spotyka włochatego, sympatycznego stwora, który prosi dziewczynkę o pomoc w rozwiązaniu teatralnych zagadek. Joelka, dzięki znajomości ze stworem "TR-em", poznaje teatr, a także teatralne przedmioty takie jak: reflektor, kostium, mikser, garderoba, czy kabina elektroakustyków. Warsztaty prowadzone są metodami pedagogiki teatru, polegającej na pobudzaniu do twórczego myślenia i rozwoju uczestników i uczestniczek.

Warsztaty "W krainie zapadni" odbywające się podczas 7. Festiwalu Kultury Bez Barier dostosowane są do możliwości odbioru dzieci z niepełnosprawnościami: zarówno zajęcia, jak i książka tłumaczone będą na PJM, przygotowane zostaną materiały dotykowe.

7. Festiwal Kultury Bez Barier organizują: Fundacja Kultury Bez Barier, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Teatr Ochoty, Bemowskie Centrum Kultury i Disney Polska.

Jak zapowiada organizująca Festiwal Fundacja Kultury Bez Barier, festiwal jest cyklem wydarzeń kulturalnych dostępnych dla każdego "bez względu na rodzaj i stopień niepełnosprawności lub jej brak, sytuację rodzinną, możliwości ekonomiczne, miejsce zamieszkania, pochodzenie, wiek i płeć każdy może znaleźć coś dla siebie; wydarzeniem integrującym polskie społeczeństwo i uwrażliwiającym na potrzeby osób wykluczanych."

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na jego stronie internetowej: http://www.wfkbb.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji