Artykuły

Bomba w M25

Maciej Kowalewski, autor "Miss HIV", "Ballady o Zakaczawiu" i "Obywatela M", przygotowuje w Centrum Artystycznym M25 na Pradze premierę swojej nowej sztuki "Bomba".

Akcja rozgrywa się współcześnie, w małym miasteczku, gdzieś w Polsce. To właśnie tu przyjedzie amerykańska ekipa filmowa, aby zburzyć nieczynną fabrykę i w ten sposób zobrazować falę uderzeniową do filmu o spuszczeniu bomby atomowej na Hiroszimę. Mieszkańcy miasteczka, którzy mają być zaangażowani do filmu jako statyści, nie chcą się na to zgodzić. - Czy zmienią zdanie i przebrani za Japończyków zagrają w filmie? "Bomba" to przedstawienie antywojenne, spektakl o wolności w polskich realiach - zapowiada Maciej Kowalewski.

W ponad 20-osobowej obsadzie znaleźli się m.in.: Ewa Szykulska, Maria Seweryn, Grażyna Zielińska, Anna Mucha, Izabela Kuna, Ewa Florczak, Agnieszka Roszkowska, Marian Kociniak, Włodzimierz Press, Sławomir Orzechowski, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Kiersznowski, Rafał Mohr, Łukasz Simlat, Tomasz Tyndyk, Arkadiusz Janiczek, Michał Piela, Karol Wróblewski. Scenariusz i reżyseria - Maciej Kowalewski, muzyka - Bartosz Dziedzic, kostiumy i charakteryzacja - Ewa Kowalewska/Dominika Dylewska. Premiera w niedzielę 9 kwietnia o godz. 19 w Centrum Artystycznym M25, ul. Mińska 25.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji