Artykuły

Warszawa. Chyra i Pieczyński u Greenawaya

Peter Greenaway przygotowuje się do nowego projektu - polsko-brytyjsko-kanadyjsko-holenderskiej koprodukcji. Zdjęcia do filmu "Straż nocna" powstaną m.in. w Polsce. W filmie wezmą udział również rodzimi aktorzy.

Kolejny film reżysera "Kontraktu rysownika" będzie opowiadać historię jednego z najbardziej burzliwych momentów w życiu Rembrandta.

Akcja "Straży nocnej" rozpocznie się w roku 1642. To data zwrotna w życiu Rembrandta, znanego malarza holenderskiego. Za namową ciężarnej żony Saski Rembrandt niechętnie przyjmuje zamówienie na portret grupowy amsterdamskiej kompanii strzeleckiej - obraz znany później pod nazwą "Straż nocna". Wkrótce odkrywa, że wśród amsterdamskich kupców, należących do kompani strzeleckiej, planowany jest spisek. Rembrandt postanawia ujawnić spiskujących. Zamówiony obraz stanie się aktem oskarżenia...

Zdjęcia w Polsce rozpoczną się 4 września we Wrocławiu, gdzie ekipa pozostanie 30 dni.

Jak podała "Rzeczpospolita", w filmie Brytyjczyka wystąpią m.in. Andrzej Chyra [na zdjęciu], Krzysztof Pieczyński i Lech Dyblik. Jak na razie żadne wiążące umowy nie zostały podpisane. - Miałbym ewentualnie zagrać jednego z żołnierzy Egremonta - zdradził Chyra. - To rola niewielka, ale ciekawa. Na razie jednak nie podpisaliśmy umowy, mamy pewne kłopoty z ustaleniem terminów zdjęć, w tym samym czasie wypada mi premiera w teatrze.

Drugim reżyserem jest Weronika Migoń. Nad kostiumami pracuje Jagna Janicka, a charakteryzacją zajmie się Marcin Rodak. Muzykę napisze Włodzimierz Pawlik. W jednej ze scen weźmie też udział 600 polskich statystów.

Przypomnijmy, że w roli Rembrandta wystąpi Anglik Martin Freeman, znany m.in. z serialu "Biuro" oraz z komedii "To właśnie miłość" i "Autostopem przez galaktykę". W głównych rolach kobiecych wystąpią Sarah Polley (żona Saskia) oraz Minnie Driver (Geertje).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji