Artykuły

Gliwice. Nowe sukcesy Teatru Miejskiego

Na początek news z Koszalina. Alina Czyżewska otrzymała tam nagrodę dla najlepszej aktorki 10. Koszalińskich Konfrontacji Młodych "m-teatr".

Alina zachwyciła festiwalową publiczność swoją rolą w spektaklu "Tchnienie" Duncana Macmillana w reż. Rafała Szumskiego (gramy w listopadzie).

Wrześniowy numer pisma "Teatr" przynosi podsumowanie ubiegłego sezonu w polskich teatrach - ranking "Najlepszy, najlepsza, najlepsi", zestawiony przez recenzentów. W tym prestiżowym rankingu, który tworzą najwybitniejsi polscy krytycy teatralni, jesteśmy wymienieni wielokrotnie w kilku kategoriach - najlepsze przedstawienie (Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach), najlepszy teatr, najlepsza reżyseria (Michał Siegoczyński za spektakl Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach, Łukasz Czuj za spektakl "Miłość w Leningradzie"), najlepsza rola kobieca (Izabela Baran za rolę w spektaklu Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach), najlepsza rola męska (Mariusz Ostrowski za rolę w spektaklu Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach), najlepsza rola epizodyczna (Izabela Baran, Dominika Majewska, Mariusz Galilejczyk, Przemysław Chojęta za role w spektaklu Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach, najlepsze przedstawienie muzyczne (Miłość w Leningradzie).

Po raz kolejny gliwiccy aktorzy pojawiają się w cenionych w środowisku teatralnym Subiektywnym spisie aktorów teatralnych Jacka Sieradzkiego. Wśród całego grona wspaniałych artystów mogą Państwo przeczytać laurkę jaką krytyk wystawił Aleksandrze Maj, Przemysławowi Chojęcie i Mariuszowi Ostrowskiemu. Całą trójkę możecie podziwiać we wspaniałych rolach w spektaklu "Najmrodzki" Michała Siegoczyńskiego (gramy w październiku). Olę i Przemka zobaczycie już na początku października w nowych kreacjach w przedstawieniu "Plotka" w reż. Cezarego Ibera, nad którym właśnie pracujemy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji