Artykuły

Kalisz. "Noce i dnie. Tom VI: Nie wiem, o czym jest jutro" schodzą z afisza

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego zaprasza na pożegnanie spektaklu "Noce i dnie" w reżyserii Seba Majewskiego. Spektakl, oparty na prozie Marii Dąbrowskiej, był w repertuarze od 8 kwietnia 2017 r.

"Noce i dnie" Marii Dąbrowskiej to powieść szczególnie związana z Kaliszem i ziemią kaliską - to tutaj dzieje się akcja epickiej sagi przedstawiającej losy rodziny Niechciców. Spektakl na podstawie powieści powrócił na deski kaliskiego Teatru 40 lat po lat po głośnym spektaklu w reżyserii Izabelli Cywińskiej - tym razem w reżyserii Seba Majewskiego, obecnego dyrektora artystycznego Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Od czasu premiery w kwietniu 2017 spektakl został zagrany ponad 30 razy dla prawie 3000 widzów. Przedstawienie znalazło się w finale III edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa" i zostało zaprezentowane na 43. Opolskich Konfrontacji Teatralnych / "Klasyka Żywa" podczas których Magdalena Jaworska, wcielająca się w Agnieszkę i Piotrusia, otrzymała wyróżnienie jury społecznego za "umiejętne nawiązanie relacji z Widzem, dynamikę, budowanie nastroju i szczerość w emocjach". Spektakl wziął też udział w 58. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych - Festiwalu Sztuki Aktorskiej, podczas których Izabela Wierzbicka otrzymała Nagrodę im. Jacka Woszczerowicza za rolę Barbary Niechcic. "Noce i dnie" zostały również zaprezentowane w Regionalnym Centrum Kultury "Fabryka Emocji" w Pile.

Ostatnie spektakle odbędą się na początku października: w czwartek 3.10 o godz.19.00, w sobotę 5.10 o godz. 19.30 oraz w niedzielę 6.10 o godz. 19.00.

Niedzielny pokaz będzie szczególnie wyjątkowy - dokładnie w tym dniu Maria Dąbrowska obchodziłaby 130. urodziny.

Nie mieliście jeszcze okazji zobaczyć przedstawienia? To ostatnia okazja. Bilety na spektakle dostępne są w kasie Teatru oraz online na www.teatr.kalisz.pl/kalendarium

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji