Artykuły

Białystok. "Pobudka" Natalii Sakowicz na Syberii

25 września Natalia Sakowicz pokaże swój monodram pt. "Pobudka" na VI Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek "Z wizytą u Arlekina" w Omsku (Rosja).

Natalia Sakowicz to aktorka i wykładowczyni Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku na Wydziale Sztuki Lalkarskiej. Jest również rodowitą białostocczanką. W swojej karierze współpracowała m.in. z Teatrem Malabar Hotel, Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Teatrem Dramatycznym m.st. Warszawy, Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie czy Teatrem Groteska w Krakowie. Dwukrotnie otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku dla młodych twórców, w 2017 oraz 2019 roku. Uzyskane w ten sposób wsparcie umożliwiło jej dwa lata temu zrealizowanie autorskiego monodramu "Pobudka", obecnie przygotowuje kolejny spektakl o roboczym tytule "Oddaleńcy", którego premiera planowana jest pod koniec roku.

Spektakl "Pobudka" spotkał się z dużym zainteresowaniem widzów i krytyków, był prezentowany na wielu festiwalach teatralnych w kraju i za granicą (uhonorowany m.in. na XIII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek i Animacji dla Dorosłych "Lalka też człowiek" nagrodą "Za wyrażenie teatru lalką"). Artystka wróciła niedawno z festiwalu w Sankt Petersburgu, gdzie wspomniany spektakl ponownie odniósł sukces, a Natalia Sakowicz otrzymała zaproszenie na kolejne zagraniczne występy. Już za tydzień Sakowicz wystąpi ze swoim monodramem na VI Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek "Z wizytą u Arlekina" w Omsku. Jest to jeden z najważniejszych festiwali teatrów lalek w Rosji i największy festiwal teatralny na Syberii. To równocześnie prestiżowa, cykliczna impreza, organizowana co dwa lata, na którą zapraszani są wybrani artyści z całego świata. Udział Natalii Sakowicz w festiwalu i prezentacja "Pobudki" jest możliwa dzięki wsparciu miasta Białegostoku.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji